GIOVE-B edukalt orbiidil

Soyuz kanderakett27.04 kell 01:16 meie kohaliku aja järgi lastigi GALILEO teine satelliit GIOVE-B orbiidile. Niipalju, kui otseülekandest näha oli, läks kõik kenasti. Millal ja kuidas kõik täpselt pidi toimuma, saab lugeda siit: GIOVE-B launch timeline: what happens and when ja ESA uudis õnnelikust orbiidilejõudmisest on siin:ESA's most advanced navigation satellite launched tonight.

Euroopa satelliit lasti üles Kashastani Baikonuri kosmodroomilt venelaste Soyuz raketiga. Sojuz kanderakettidega on tehtud 1731 starti – kõvasti rohkem kui ühegi teist tüüpi raketiga.

Huvitav, et ükski Eesti väljaanne ei pidanud vajalikuks niisugust uudist kajastada. Arvestades, et projekt käib maksumaksjate raha eest, võiks see inimestele ju tegelikult huvi pakkuda, kuidas nende raha kasutatakse.

Ja ühe huvitava fakti lisaksin ma siia vee: GIOVE-B stardikaal on kõigest 530 kilo ja tema mõõtmed on 0.95 x 0.95 x 2.4 meetrit. Minu jaoks oli see mõnevõrra üllatuseks. Ma nimelt kujutasin ette, et satelliidid on suured ja rasked.

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*