Mina – statistikamaniakk

Google AnalyticsMinu käest küsiti, et et mida ma blogijana arvan veebianalüütikast. Vastus paisus päris pikaks ja leidsin, et materjal blogipostituseks on peaaegu olemas.

Kuna mu blogi mulle midagi (peaaegu) sisse ei too, siis minu puhul on statistika jälgimine pigem egoboostiks, mitte töövahendiks. Mitteteenimine paneb paika ka selle, et ma ei taha ühegi statistikavahendi eest raha maksta.

Mina kasutan niisuguseid statistika- ja analüütikavahendeid:

Google Analytics - Kõigi analüütikaprogrammide kuningas. Ma pole veel kuulunud, et keegi väidaks mõnda teist programmi parema olevat. Teistel programmidel olla eeliseid üksikutes kohtades kuid kokkuvõttes on Goolge Analytics siiski kõigist teistest üle. Kõik, kellel on Google konto, saavad seda tasuta kasutada.

Kuna Google Analytics eeldab sisselogimist, siis kasutan ma kiire ülevaate saamiseks hoopis teisi vahendeid: Metrix.ee või WordPress Reports.

Viimase kuu populaarsemad postitused
Subclub tagasi - seekord jälle täiega 1 660
µTorrent - minu lemmik 966
Veebiteenus: Kas sinu postiindeks on algarv? 941

WordPress.com Stats plugin - Plugina kasutamise eeliseks on see, et info on mu blogi dashboardil näha. Graafikud on samuti ilusad. Näitab külastuste statistikat päevade, nädalate või kuude lõikes ja populaarsemaid postitusi. Lisaks saab näha populaarsemaid sissetulevaid ja väljaminevaid linke.

FireStats plugin - näitab ühel lehel koos viimase aja külastajaid, populaarsemaid postitusi, otsingusõnu, ja hulka muud infot. FireStats'i saab kasutada ka tavaliste veebilehtede, mitte ainult blogide juures.

Feed StatisticsFeed Statistics plugin - loeb kokku, mida ja kui palju mu feedist loetakse, milliseid linke klikitakse, jne.

Woopra - pidi saama Google Analytics'i killer-aplikatsiooniks. Kasutamiseks on vajalik eraldi programm installida. Võtsin prooviks kasutusele. Ilus, värviline, toredate graafikutega aga toorevõitu. Aeg-ajalt osad funktsioonid ei tööta ja vahest jääb suur osa andmeid korjamata. Kui beeta-staatusest välja saab, siis vaatan, et kas jään kasutajaks. Saab kasutada nii blogide kui tavalehtede juures.

Extremetracking.com counter - blogiga alustades ei olnud mul analüütika ja statistikaprogrammidest mingitki aimu aga külastajate kohta tahtsin infot saada. Maha pole võtnud selle pärast, et see on mu blogi küljes tõesti pea esimesest päevast alates ja sisaldab ka kõige vanemat infot.

Aarne bloog RSS feed on mul FeedBurneri peale suunatud ja ka sealt kaudu saan natuke infot oma lugejate ja nende tegemiste kohta. Kõrvalolev pisike ikoonike kajastab reaalset infot.

* * *

Oma nimekirja vaadates tundub, et ma olen täielik egomaniakk. :) Hetkel ma ühestki eelpool viidatud programmist loobuda ei kavatse. Ehkki nad suures osas dubleerivad üksteis, annab igaüks mingit infot niisugusel kujul, nagu teised seda ei tee.

Mõne järelduse olen oma statistikat vaadates siiski teinud:

  • Laupäeval pole mõtet postitada. Küllap on minu blogi argipäeviti lugevatel inimestel nädalavahetusel midagi paremat teha.
  • Kõige rohkem lugejaid saavad hommikul, tööpäeva alguses tehtud postitused. Väga kuuma pealkirjaga postitus võib siiski ka päeva keskel avaldatuna blog.tr.ee pealt palju lugejaid tuua.

Millised järeldusi sina oma blogi statistikat vaadates on teinud? Kas sa oled midagi oma blogis sellest tulenevalt muutnud?

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #
One comment on “Mina – statistikamaniakk
  1. Priit Kallas ütleb:

    Üldiselt on soovitav kasutada mitut vahendit. Erinevad raportid ja erinev andmete filtreerimine annavad tihti erinevaid tulemusi. Üht vahendit kasutades võib tekkide mulje, et sinu valduses olevad andmed on mingi absoluutne tõde, mis aga pole päris nii :)

1 Pings/ Trackbacks järgnevaks "Mina – statistikamaniakk"
  1. […] WordPress.com Stats pluginast on juba ühes eelmises postituses juttu: Mina – statistikamaniak. […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*