Veebiteenus: Kas sinu postiindeks on algarv?

Kindlasti on see küsimus sind juba ammu huvitanud. Tegu on ju igati olulise teabega ja ma isegi ei tea, kuidas ma enne ilma selle teadmiseta elatud sain. OK, minu puhul on asi tegelikult lihtne. 12914 on paarisarv ja seega ei ole ta kohe kindlasti algarv. Kui tegu on mõne keerukama numbriga, siis nii kiirelt lahenduseni ei jõua.

Võtsin programmi Eesti Postiindeksid Versioon 98.12 andmefailid ja tõmbasin need Excelisse. Sellelt lehelt siin leidsin Exceli VBA funktsiooni, mis ütleb, kas tegu on algarvuga või mitte. Viskasin välja kõik mittealgarvulised indeksid. Allesjäänud numbritest tegin andmebaasi ja kirjutasin sinna juurde väikse testimootori.

Nüüd on ka sinul võimalus kontrollida, kas su postiindeks on algarv või mitte: Aarne postiindeksi test. Juhul, kui see tõesti nii on, siis näed ka seda, kuskohas see indeks kasutusel on. Otse loomulikult saad sa saadud tulemuse oma blogisse või kodulehele välja panna ja seda täiesti tasuta. :)

Minu postiindeks

12914

EI OLE ALGARV

Aarne postiindeksi test / Aarne bloog

Ja veel ühe fakti lisaksin ma siia juurde: Eestis kasutusesolevatest algarvulistest postiindeksitest on kõige väiksem 10111 (Tallinna kesklinnas) ja kõige suurem 94201 (Saare mk).

Idee pärineb siit.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
6 comments on “Veebiteenus: Kas sinu postiindeks on algarv?
 1. Viiu ütleb:

  Hurraaa! Tänu Sinule täienes oluliselt ka minu teadmistepagas – minu postiindeks 10611 EI OLE ALGARV! Jälle tükkmaad targem!

 2. raido ütleb:

  testisin .. minu postiindeks 74629 ei ole algarv .. suur aitäh!

 3. Marelle ütleb:

  Mees, sa oled geenius! Nii see test kui ka sinu üldine blogindus.

  And for the record – minu postiindeks 44408 EI OLE ALGARV, yay!

 4. Aarne ütleb:

  Tänan!

  Kahjuks ei ole ma veel maailma tunnustatumate geeniuste hulgas. Aga ma üritan. Kõvasti. :)

 5. Madis ütleb:

  Vabandust, ma ei saa hästi aru, et milleks seda vaja on? Kas algarvust postiindeksil on mingi eriline tähtsus või see on lihtsalt nalja pärast? :P

 6. Aarne ütleb:

  Algarvud on väga kõvad asjad. Naljaga pole siin mingit tegemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*