Märt Sults tembutab jälle

Kroku & TillJuulis kuulutati uudist, et Märt Sults on 100 000 krooni eest projekti  tellinud ja kavatseb ehitada 64 000m2 saare. Sellele saarele tuleks siis kõik Tallinnas asuvad kasiinod ühte kohta kokku ajada. Mina arvasin oma blogipostituses “Märt Sults on tõeline keenjus“, et niisugune idee ei vea eriti välja kui ühe ruutmeetri ehitusmaksumuseks kavandatakse 21 875 krooni.

Mees pani oma puhkuserahad hakkama ja maksumaksja taskusse ei roninud. Au ja kuulsus! Oma rahaga võib igaüks teha, mida heaks arvab.

Nüüd on asi aga täitsa hulluks kätte läinud. Mees tahab Saksamaalt 300 miljonit krooni laenu võtta ja tahab, et Tallinna Linnavalitsus seda toetaks. Selle raha eest peaks siis saare nii kaugele saama, et tegu on kindla pinnaga kuhu saab ehitama hakata. Uudised Postimehes ja SL Õhtulehes.

Teeme jälle väikesed arvutused: 300 000 000 krooni jagatuna 64 000m2 teeb ühe ruutmeetri saarepinna ehitusmaksumuseks 4 687.50 krooni. Igaüks, kes natukene mõelda viitsib, saab aru, et tänapäeval saab niisuguse hinna eest garaaži ruutmeetri, mitte saart keset merd. Hiljuti avatud Tallinn- Tartu maantee Vaida - Aruvalla teelõigu rekonstrueerimine ja ehitus maksis näiteks ~530 miljonit krooni.

Ma tõsiselt loodan, et linnavalitsusel jätkub oidu Sultsi ideed mitte toetada. Natuke annab selleks lootust Eha Võrgu ütlus Postimehe artiklis:

Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul ei ole linna pädevuses anda nõusolekut sihtasutuse laenu taotlemiseks ega ka luba keskkonnauuringute tellimiseks.
Abilinnapea tõdes, et linnal on võimalik kunstsaarte kompleksi ehitamist kaaluda ainult detailplaneeringu menetlemise kaudu.
Selleks tuleb sihtasutusel Kasiinosaar esitada linnaplaneerimise ametile detailplaneeringu menetluse alustamiseks vajalikud dokumendid, lisas ta.

Kindlasti ei ole ma pädev diagnoosi panema aga mulle tunduvad mõned asjad kahtlased. Tegelikult peaks kõik kallid kaaslinlased vähemalt natukenegi mures olema, kui niisugune mees linnatüüri juures on.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
4 comments on “Märt Sults tembutab jälle
 1. margo ütleb:

  No mis seal imestada. Ülejäänud 1,2 miljardit maksab mees ju oma taskust. See 300 milli jääb lihtsalt puudu ja tuleb laenata.

 2. Aarne ütleb:

  On tore elada niisuguses linnas niisugusel maal, kus koolidirektor ja linnavolikogu liige omast taskust 1.1 miljardit saab niisama käiku panna (1.4 miljardit miinus 300 miljonit = 1.1 miljardit).

  Siiski arvan ma, et 300 miljoni eest on võimatu ehitada 64K ruutmeetrit uut maad keset merd. Ka siis, kui kogu plaanitud 1.4 miljardit ainult saare pinna rajamiseks kulutada, jääb ühe ruutmeetri hind naeruväärselt madalaks.

 3. Viiu ütleb:

  Aga Dubais ju tehakse neid saarekesi, eks sealgi tule raha erakarmanist. Kus sina teise inimese taskusse näed…

 4. Berg ütleb:

  Pontoon saar-sõidab, kui vaja mujale-odavalt saab ehitada küll.1 klassis oli poeg seal koolis ja uus direktor tuli eelmine vist suri just.kool oli küll armetus seisus-hoovil olid väiksemate kl õpilased-Meenutas Võsu vana kooli sisustust-seinakapid jne.Direktor jättis hea mulje-sõbranna sai ka sinna tööd .Soovitasin teda .kopli on kena koht-2000 kolisin üldse Tallinnast ära-vaherahaga sain kõik kodumasinad.ja hiljem uuesti kolisin ja auto ka olemas.Kuigi ligemal Tallinnale nüüd.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*