Märt Sults on tõeline keenjus

LollakasMärt Sults kulutas üle 100 000 krooni ja sa selle eest endale mingisuguse “eskiisprojekti“. Projekti sisuks on kolme, kokku 64 000m2 pindalaga, tehissaare ehitamine Paljassaare lahte.

Saartel hakkaksid paiknema mitmesugused kasiinod, lõbustus- ja meelelahutusasutused. Saarele saaks nii kopteri kui autoga (muul + tunnel!) ja saarte alla tuleksid autoparklad. Plaanid on väga selged ja konkreetsed, kuni selleni välja, et palju mingis kohas pilet maksma hakkab.

Kogu see ehitus läheks maksma 1.4 miljardit krooni.

Mida kuradit? 100 000 kroonise projekt järgi ehitatakse 1.4 miljardi krooni eest merre 64 000m2 saar? Ühe ruutmeetri ehitamine maksaks 21 875 krooni? Millise kohaga ja kuidas see mees küll mõtleb?

Võrdluseks:

 • Kinnisvaraspetsialisti hinnangul ei saa 22 000 kroonise ruutmeetrihinnaga muud, kui vana korteri Tallinna mägedel. Tallinna uute korterite ja ridamajade keskmine pakkumishind on 32 956 krooni/m2. Tehinguhind on sellest pisut allpool.
  Ma tean, et müügihind ja omahind on erinevad, aga ehitushinda pole mul kusagilt võtta.
 • Saarema silla hind maksaks esialgsetel hinnangutel  ~2 kuni 4 miljardit krooni.
 • Kalevipoja kuju püstitamine Tallinna lahte maksaks ~60 miljonit krooni, mis on ainult ~23 korda vähem, kui Sultsi epohhi loov plaan.

* * *

Ma tõesti loodan, et naine annab kodus Märdile puhkuseraha ära raiskamise eest korraliku koslepi. Tore vähemalt, et mees seda jama oma raha eest ajab ja kätt maksumaksja taskusse ei topi.

Link Postimehe asjakohasele artiklile: Märt Sults pani puhkuseraha võimsa kasiinosaare projekti. Kalev.ee on suurema osa jamast välja jätnud ja avaldanud ainult niisuguse tagasihoidliku artikli: Märt Sults lõi sihtasutuse Kasiinosaar. Eks neil ole mingi omameeste värk.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #
6 comments on “Märt Sults on tõeline keenjus
 1. nipitiri ütleb:

  Mis sa sellest lollist kirud?
  Tal on oma iidolist ( või idioodist) parteijuhi käsk ja tema teostab.
  Muidugi on nii, et mingid kasiinoärimehed kas löövad selle projektiga kampa… või “tõstavad” ta sellest projektist välja ning kuulutavad enda omaks.
  Samas, väljapressimise geenius ja parteijuht võib ta ka ise sama hästi sellest kõigest välja tõsta ning enda omaks kuulutada.
  Vali millist võimalust tahad, kuid Sults saab seal heal juhul vaid pisidirektori kohakese:p

 2. Aarne ütleb:

  Lolle muidu peabki kiruma, äkki mõni võtab aru pähe.

  Tegelikult ma arvan, et kesikud lihtsalt keerutavad kasiinonduse ümber tolmu üles, et seda siis valimistel kasutada.

 3. Validool ütleb:

  Tema eesmärk on selle raha kulutamisega saavutada see, et kõik temast räägiks, sest nii saab nimi tuntumaks ning järgmisel korral valituks. Iga blogipost toob seda eesmärki lähemale, niiet just sinu kiri siin näitab, et Sults ei laristanud puhkuseraha asjata.

 4. Aarne ütleb:

  Ma tõesti arvan, et minu blogi Sultsi valijad eriti ei loe. Vast mõni üksik, kes netist sokkide kasutusjuhendit otsib, see Google või Neti kaudu vahest juhtub kohale.

 5. nipitiri ütleb:

  Tead, sa oled asjalik vend ja alusta juba nüüd valimseelset kampaaniat Savika ja kesikute kukutamiseks…
  Olen ise sellele mõelnud, kuid kardan, et lähen liiga emotsionaalseks…
  Kunagi peaks sellest punaparunite sigitistest eesti riigist ka lahti saama..

 6. Validool ütleb:

  Nipi ära karda – kampaania peabki olema emotsionaalne. Tiri aga camp lagedale!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*