Sokkide üldine kasutusjuhend

Üldist

Sokid on tõhus vahend kaitsmaks jalgu väliste mõjutuste ja madala temperatuuri eest. Tavaliselt katavad sokid jala labaosa ja natukene säärt. Soki osadeks on pöiaosa, kand ja säär. Dekoratiivsetel eesmärkidel on soki säär tihti kaunistatud mustriga. Sokid on "unijalgsed", see tähendab, et vasaku jala sokki võib kanda ka paremas jalas ja parema jala sokki vasakus. Sokid on üldjuhul pakendatud kahe kaupa, kuna enamustel kasutajatest on kaks jalga. Peale kasutamist on sokid peale hoolikat ülepesemist üldjuhul taaskasutatavad.

Käesolev kasutusjuhend tutvustab ainult üldisi põhimõtteid ja ei ole mõeldud kasutamiseks ühegi soki puhul konkreetselt.

Kasutamisest

Enne kasutamist veenduge, et teil on jalgade arvule vastav arv sokke ja et need oleksid kõik ühesugused. Jälgige, et jala otsas ei oleks saapaid, kingi ja muid segavaid esemeid. Esteedist sokikasutaja jälgib samuti, et sokkides ei esineks auke, rebendeid ja et sokid oleksid vähemalt teisele puhtuskategooriale vastavad.

Võtke mõlema käega soki sääreosast ja tõmmake sokk ettevaatlikult paljale jalale. Kui eelnevalt on jalg kaetud jalatsitega või muude segavate esemetega, siis eemaldage need enne soki paigaldamist. Nüüd korrake seda protseduuri, kuni kõik olemasolevad jalad on kaetud sokkidega. Seejärel võite soovi korral lisada ka jalatsid.

Erijuhtudel võib ühele jalale paigaldada ka mitu sokki, seejuures jälgige, et igal jalal oleks võrdne arv sokke.

Ohutus

Enne sokkide esmakordset kasutamist lugege kindlasti tootja poolt sokkidega kaasa antud kasutusjuhendit.

Ärge jätke kasutatud sokke kaasinimeste silma alla, kuna kasutatud sokid võivad eritada mitmesuguseid mürgiseid gaase. Kasutatud sokid peske puhtaks võimalikult ruttu või hävitage selleks ettenähtud moel.

Välistingimustes kasutage sokke koos jalatsitega, et vältida sokkide vigastamist ja pikendamaks nende tööiga.

See jutt on tegelikult kirjutatud aastal 2002.

Sildid: #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*