Tooli üldine kasutusjuhend

Üldist

Tool on lihtsamat tüüpi mehhaaniline seade, mis võimaldab selle kasutajal ennast mugavalt tunda. Üldlevinult kasutatakse tooli istumiseks, kuid avatuma mõttega inimesed kasutavad tooli lisaks ka lösutamiseks, redeli asendamiseks, peretülide lahendamiseks, jne.

Tavaliselt on toolil neli jalga, millega tool toetub põrandale, horisontaalne plaat (n. n. tööosa) ja seljatugi. Lisaks võivad erinevatel mudelitel olla ka käetoed, rattad, elektroodid ja muu lisavarustus.

Käesolev kasutusjuhend tutvustab ainult üldisi põhimõtteid ja ei ole mõeldud kasutamiseks ühegi tooli puhul konkreetselt.

Kasutamisest

Enne kasutamist veenduge, et kõik tooli jalad toetuvad kindlalt põrandale.

Saavutage istumiseks sobiv meeleolu, kui vaja kasutage abivahendeid. Keerake ennast seljaga tooli tööosa poole ja asetage sellele õrnalt oma tagumik. Kandke keha raskus tagumikule ja toetage selg vastu seljatuge. Käetugede olemasolu korral võite oma käed nendele toetada. Kui kasutate elektritooli, paluge abilisel kinnitada Teie jäsemed vastavate kinnistega ja vool sisse lülitada. Mõned kasutajad peavad väga mugavaks toolil istudes jalgade lauale tõstmist. Sellisel puhul lähtuge üldistest viisakusreeglitest ja oma mugavusest.

Nüüd oletegi istumas.

Ohutus

Enne tooli esmakordset kasutamist lugege kindlasti tootja poolt tooliga kaasa antud kasutusjuhendit.

Kui olete tugevas joobes, siis ärge istuge, minge parem magama.

Tooliga kiikumine on ainult professionaalidele. Kiikumine võib põhjustada tooli konstruktsioonide purunemist ja toolikasutajale tõsiseid vigastusi. Üldjuhul valmistajatehas ei korva tooliga kiikumisest tulenevaid kahjusid.

See jutt on tegelikult kirjutatud aastal 2002.

Sildid: #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*