Eesti meedia on sõltuv

Tehtud!Hommikul tegin postituse Märt Sultsi kenjaalsest plaanist teha merre kasiinosaar. Minu meelest on tegu väga haige plaaniga.

Seda, et linnavolikogu liige on lolliks läinud ei saa ju ometi tähelepanuta jätta. Siiski siiski! Ekspress, Päevaleht, SLÕhtuleht ja Delfi ei pidanud vajalikuks niisugust vinget uudist kajastada. Isegi Delfi!

Sellest võib järeldada, et:

 • Mitu Eesti meediaväljaannet on sõltuvad. Kusagil nende struktuurides on kallutatud jõud. Tuginedes Validooli kommentaarist minu eelmisele postitusele võib oletada, et tegu on Keskerakonna vastastega kes ei taha, et selle erakonna liige liiga tuntuks saaks.
 • Postimees on kõige sõltumatum ja/või kollasem väljaanne, mis pidas vajalikuks niisugust uudist kajastada.  Teine variant on see, et nad tahavad Keskerakonna liikme tuntust tõsta. Väikene nupuke ilmus tegelikult ka tänases Äripäevas.
 • Suurem osa blogijatest, kes igapäevaselt päevapoliitikat kommenteerivad, ei võtnud selle uudise kohta sõna. Nad on vist kõik juba netitusse kohta puhkusele läinud. Variant B on, et mõni erakond on nad ühes tükis üles ostnud.
 • Eelpool mainitud väljaanded ei avalda kollaseid uudiseid, mis sisaldavad täielikku pas*a. See on küll vale, aga unistada ju ikka võib.
 • Tegusal ja toimekal ajal on nii palju tähtsamaid uudiseid, et Eesti pealinna linnavolikogu liikme lolluseid pole lihtsalt aega kajastada.

* * *

Kajastusi otsisin eelpool nimetatud väljaannete endi otsingutega. Otsingufraasideks olid "märt sults", "sults", "kasiinosaar" ja "kasiino". Need otsingufraasid ei andnud vastuseks uudist selle kohta, et Märt Sults plaanib nüüd ja kohe saart tegema hakata.

Reede. :)

Sildid: #, #, #, #, #, #
One comment on “Eesti meedia on sõltuv
 1. Validool ütleb:

  Muidugi reede, anna ikka aega. Samas kui sa oma blogis juba asjalikult asja ära kajastad, siis ei hakka ju keegi seda enam üle kajastama.

  Igatahes ma arvan, et varem või hiljem hakkavad lehed ka Sultsi asjast kirjutama.

  Ei maksa unustada ka, et ehkki päevakangelane on vaimupuudeline idikas, ei ole idee mere arvelt linnale pinda juurde võita iseeneses loll mõte. Tallinna probleem on, et ta on surutud mere ja ülemiste vahele ning saab laieneda ainult kahes suunas. Kunagi tulevikus, kui kinnisvara hinnad tõuma hakkavad, muutub 20 minutilise raadiusega ruum City ümber ülihinnaliseks ning sellised projektid tulevad. Loomulikult ilma kuldmüntide, kasiinode ja loodetavasti ka puudeliste volikoguliikmeteta, aga tulevad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*