Veebikoolitus: Kuidas blogijat närvi ajada

Laste toolOlen viimasel ajal mitmest blogist lugenud kirjutajate kurtmist, et nende blogisse jõutakse mitmete ebakohaste, roppude ja solvavate otsinguväljenditega. Inimesed on selle kohta pahased, et otsijad neid millegi halvaga seostavad või üldse niisuguseid otsinguid teevad. Niisuguste otsingute tegijaid ja tulemustel klikkijaid peetakse solvajateks ja sõimajateks.

Üheks kõige imelikumaks lahenduseks, mida ma lahendusena välja pakutud on, on see, et piirata ajutiselt otsingumootoritele lehe indekseerimine.

Olen enam-vähem kindel, et iga blogija kasutab tervet müriaadi kauntereid, pluginaid ja muid statistikavahendeid, et teada saada, kes, kust ja millal tema blogi loevad ja on salamisi rõõmus, kui külastajate arv suur on. Eelpool toodud meetodit kasutades jääksid numbrid väiksemaks ja ega see ju ei meeldiks.

Minu arvates on iga blogija vähemalt natuke ekshibitsionist. Kes oma päevikusse ikka tõeliselt isiklikke ainult endale mõeldud asju kirjutab, see kirjutaks kas kinnises blogis või üldse ainult oma arvutisse, mitte avalikku netiruumi.

Niisiis, nüüd mõned näited, mille abil niisugust nõrganärvilist ärritada:

 • <blogija> on loll - otsing "Aarne on loll" annab esimeseks tulemuseks minu blogi.
 • <blogija> on pettur - Olen juba neljandal kohal.
 • <blogija> imeb - Minul jälle esikoht.
 • <blogija> joob õlut - Teine. Tuleks positsiooni parandamiseks midagi ette võtta.

Kõik näited on Google põhjal, <blogija> asendasin otsingus enda nimega "Aarne". Selleks, et asi töötaks, tuleb ka linkki klikkida, ainult otsingu tegemisest ei piisa.

Loomulikult annab parima tulemuse see, kui eelnevalt sihtmärgiks võetud blogi / blogijaga tutvuda ja just sobilikud märksõnad leida. Sellisel juhul pole vaja otsingutulemustes teab mitmendale lehele navigeerida vaid saab kohe valitud blogi linki klikkida.

* * *

Ja et mitte ainult kurjamitele nõu anda, siis teadmiseks, et sama meetodiga saab blogijale ka egoboost'i anda. Pane otsingusse midagi positiivset blogijaga seonduvat ja kliki tulemusi.

Näiteks:

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #
12 comments on “Veebikoolitus: Kuidas blogijat närvi ajada
 1. kati ütleb:

  minu meelest sellised otsingud ei aja närvi vaid teevad nalja. vahel on nad lihtsalt nii äärmuseni totrad, et blogija, kes ju tõesti ekshibitsionist on, kohe peab seda ka muu ilmaga jagama.

  tegelikult, kahtlustan ma, otsib enamikke kõige naljakamaid tüüplollusi üks inimene ja otsib neid kindlate inimeste kohta. kahtlustan ka, et just selleks, et kuidagi nende inimeset tähelepanu enesele tõmmata.

  aga las tal siis olla see lõbu, kui see ka teistele natuke lusti valmistab.

 2. Aarne ütleb:

  No mulle tundub, et mõnda need kommentaarid siiski ajavad närvi. Sellest ka niisugune postitus.

 3. Mart ütleb:

  Inimesed võiks omale selgeks teha, mismoodi internet töötab, enne kui selle üle pahandama hakkavad.

 4. vari ütleb:

  kõigil ikka ei vea, Aarne.
  Otsing: ‘vari on sexikas’ ei andnud mitte mingit lootust, parem ei olnud ka “hyppab yle varju” ja ” paigatud vari pakub varjupaika “tulemus ;)

 5. Nirti ütleb:

  Mulle on ainult 1 või 2 otsingut haiget teinud. Nende otsingute mõte ongi mulle niimoodi poolanonüümne solvang või haigetsaamine edasi anda ja sellest on väga hästi aru saada.

  Nt kui ma teaksin, Aarne, mis sulle väga haiget teeb, siis ma teeksin näiteks otsingu: “Aarne ei oska üldse joonistada” või “Aarne on märksa koledam kui ta naine” või “Aarne sööb salaja hernesuppi, kui arvab, et keegi teada ei saa”. Teeksin otsingu ja jõuaksin su blogisse. Sina vaatad otsingusõnu, millega jõutud on ja muutud nukraks. 1:0 minu kasuks, eks.

  Minu postitus oli tingitud sellest, et aegajalt see Nilbe Blogeraator aktiviseerub ja siis ma imen kord Rammil lahti, kord saan Otiga lapsi ja kord veedan Katiga mõnusalt aega :)

  Ja miks mitte sellele nilbikule veidi rõõmu valmistada ja ta püünele tõsta. :)

 6. Aarne ütleb:

  Vari: Kasuta minu Seksikuse testi ja pane tulemus enda blogisse üles. Testi saad teha siin: Veebiteenus: Kas sa oled. Siis on vähemalt vastav fraas olemas. :)

  Nirti: Mind juba otsingufraasiga minu blogisse tulemine endast välja ei vii. No ei teeks nukraks, naerma ajaks, et kellelegi on pähe tulnud niisugust otsingut teha. Muidugi, keegi pole otseselt mind solvava fraasiga veel tulnud kah.

  Tegelikult valmistab mulle aegajalt tõsist nalja see, milliseid nõmedaid ja mõttetuid otsingufraase inimesed otsivad. Samas teeb see ka natuke kurvaks, et meie ümber on nii palju lolle inimesi.

 7. Nirti ütleb:

  Minu blogisse jõutakse iga päev otsingutega “tissid”, “suured tissid” ja “seks loomadega” ja natuke harvem: “absindi retsept”.

  Paneb mõtlema, eh?

 8. Aarne ütleb:

  OK, kui teha su blogis loomade ja seksi teemaline otsing, siis tuleb 12 vastust. See tähendab, et sul on piisavalt palju postitusi, kus on mõlemad sõnad sees ja Google algoritmid arvavad, et sinu leht on sellel alal pädev ja selle tõttu on su blogi ka tavaotsingus juba 4. kohal. Mõni SEO guru oskab seda kindlasti täpsemalt seletada.

  Suured tissid annab blogist otsides vaid ühe vastuse aga tavaotsinguga oled juba 17. lehel Iga normaalne tissisõber viitsib suurte tisside otsingul 17 lehekülge otsingutulemusi läbi klikkida ja lõpuks jõuab sinu blogisse. Vist pettub leitus. Pilte ju pole.

 9. Nirti ütleb:

  Hirmus :D

 10. Miko ütleb:

  Julmalt närvi ajab jah. Ma ükskord peksin koera sellepärast, et googlest tuldi otsingusõnaga “naistevihkaja blog”.

 11. offf ütleb:

  Aga mina ei vaata yldse kunagi otsingus6nu mille kaudu on minu juurde j6utud. Seega ei saa see mind ka kuidagi kottida. Hehhheeee!

 12. tiia ütleb:

  aga mina vaatan küll otsingsönu mis minuni toovad ja lausa mõnuga.

  eeeee….äkki ma olen mingi mashokist? :D
  ise trükin googlesse sõnu sisse ja ise vaatan.

  no ei, tegelikult on päris tore vaadata, mida inimesed üldse googlest otsivad ja kuhu nad välja jõuavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*