Kuidas nForce 4 ja Pegasus Mail omavahel läbi ei saanud

Pegasus MailMinu armsas kodumasinas on Nvidia nForce 4 kiibistiku ja integreeritud võrgukaardiga emaplaat. Nädalajagu tagasi jagasin tuttavale telefoni teel juhendust Windowsi võrguseadistuste muutmiseks. Õpetuse käigus ajasin oma arvutis järge, et ikka kiiremini ja täpsemini saaks õpetus edasi antud. Midagi ma igatahes kogemata võrgukaardi seadetes ära muutsin.

Esialgu töötas kõik kenasti. E-mailid liikusid, veeb surfus, FTP transfeeris. Jama algas siis, kui oli vaja e-mailiga ataachmenti saata. Kodus kasutame terve perega Pegasus Mail’i. Pegasus oli nõus ainult väga väikeseid faile saatma. Iga vähegi suurema faili saatmisel ilmnesid igasugused müstilised vead.

Mina, kui 7331 h2x0r, asusin kohe asja uurima. Kontrollisin üle kõik Pegasuse seaded. Viimaseni kõik. Lugesin manuale ja helpe. Ei midagi. Kopeerisin teise toas töötavast masinast kõik seaded oma masinasse ringi, ikka ei midagi. Installisin prooviks Thunderbird’i ja see saatis attachmente ilma mingite probleemideta.

Lõpuks aitas Google hädast välja. Tuleb välja, et see ongi mingisugune müstiline nForce 4 ja Pegasus Mail’i vaheline kokkusobimatus. Lahendus asjale on võrgukaardi advanced seadete alt panna "checksum offload" väärtuseks ”disabled”. Peale seda väikest niput lähevad ka suured e-mailid ladusalt välja. Lahenduse leidsin sellelt lehelt.

Sildid: #, #, #, #
One comment on “Kuidas nForce 4 ja Pegasus Mail omavahel läbi ei saanud
  1. Vali Dool ütleb:

    Wow… l33t… minu kodus oleks ilmselt selgunud Pegasuse kompatiiblus ajaloo prügikastiga u esimese kümne minsa pärast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*