Väline kõvaketas

Helina ja käruVõtsin välise kõvaketta arvuti küljest ära. Arvuti oli välja lülitatud. Kõik oli justkui korras.

Kui mõne aja pärast ketta tagasi ühendasin, siis arvas arvuti, et seal peal pole mingeid andmeid ja ketas on üldse formattimata.

Mõtlesin juba tegemata backupidele ja andmetest ilma olemisele. Olin kurb. Õnneks leidsin lahenduse.

Kirjuta käsureale "chkdsk X: /f" (ilma jutumärkideta, X tähistab ketast). Käsurea saad klikkides Windowsi "Start" nupul ning valides "Run". Minu puhul igatahes aitas ja nii sain ma kõik andmed jälle kätte. Olin jälle rõõmus.

Sildid: #, #, #, #
8 comments on “Väline kõvaketas
 1. offf ütleb:

  2kkist sul oli arvuti hiberneidtud kui sa selle usbikuudi tagant 2ra kiskusid? Siis juhtuivad vahel sellised asjad.

 2. Aarne ütleb:

  Kindlasti ei olnud. Arvuti oli välja lülitatud ja isegi toitejuhe oli küljest ära.

 3. Laura ütleb:

  Aitäh nipi jagamise eest, see päästis mu välise kõvaketta järjekordsest formattimisest! (Kuigi selgusetuks jääb ka minu juhtumi puhul, miks see juba teist korda igati korrektse tegutsemise puhul ligipääsu keelas..)

 4. keegi ütleb:

  Muuseas- hibernate puhul ongi arvuti välja lülitatud, kuid sisse lülitades jätkub kõik täpselt sealtsamast, kust enne pooleli jäi: näiteks paneksin nüüd hybernate, käiks vahepeal väljas, lülitaks arvuti sisse tagasi ja vajutaks saada.

 5. Kristi ütleb:

  Minu väline kõvaketas kukkus laualt maha ja nüüd arvuti taha pannes ,arvuti enam ketast ei tunne st ma ei näe seda enam.
  Kas annab midagi teha.

  Vääga õnnetu neiu,on iga abi eest tänulik !!

 6. Indrek ütleb:

  Suured tänud nipi eest. Päästis ka minu välise kõvaketta. Hirm oli päris suur, et kaotangi mitme aasta pildid. Veelkord tänud.

 7. Gerhard ütleb:

  Minul selline mure peale arvuti enda kõvaketta formatimist ei tunne arvuti välist kõvaketast ära! Ja isegi mitte ükski teine arvuti samuti, VA siis kui ma ühendan ta ilma nn karbita ainult siis saan andmed kätte! Kas siis on viga selles kõvaketta karbis??

 8. Aarne ütleb:

  Kui kõik muud USB seadmed töötavad ja kettabox mitte, siis võib boxi katkiolekut kahtlustada küll. Kui ketas otse arvutisse pannes töötab, siis võib veel proovida, kas mõni teine ketas selles boxis töötab või mitte. Ja tegelikult tasub esimese asjana üldse mõnda teist USB auku proovida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*