Blogindus ei ole surnud!

Kuidas sa Twitterdad?Eilses Päevalehes ilmus artikkel "Blogindus on surnud" mille kirjutas blogia Indigoaalane. Pealkirjaga päris nõus ei tahaks olla aga jutu sisuga paljuski küll. Mitmed head ja asjalikud blogijad on blogimise lõpetanud või kirjutavad harvemini, kui meil erinevad varjutused käivad.

Blogide koha on tema sõnul paljuski üle võtnud Twitter ja Facebook. Nõus! Seda näen ma endagi praktikast, et kui vanasti sai näiteks mingit huvitavat linki oma blogi vahendusel jagatud, siis nüüd lisan selle pigem Twitterisse. Seda, et mingid "naistekad ja 24/7 portaalid" blogimist mõjutaks, ma eriti ei usu. Need olid olemas juba enne blogimist ja küllap jäävad ka pärast.

Mina ei usu, et blogimine päris ära sureks. Kusagilt peab ju see sisu tulema, millele Twitteris või Facebookis lingitakse. Klikkisin Twitteris kümnel viimasel jälgitavate poolt jagatud lingil ja 4 neist olid erinevad blogid.

Mina isiklikult kavatsen praegu niisugusel "paar posti nädalas" kursil püsida. Eks tulevik näitab, mis edasi saab.

* * *

Indigoaalane viitab ka "Eesti blogide koondleheküljele" blog.tr.ee. Niisuguse austava väljendiga ma küll nõustuda ei saa. Blog.tr.ee oli kunagi tõesti niisugune koht, kuhu enamuse eesti avalike blogide postitused kokku jooksid. Kahjuks pole see juba pikemat aega enam nii. Blog.tr.ee lehele ei jõua nimelt Feedburnerit kasutavate blogid ja see tähendab suurt osa Eesti postitustest. Seda, et blog.tr.ee TOP mingi tõsine mõõdik ei ole, arvasin ma juba aasta tagasi.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*