Michibiki ja 3cm täpsus

MichibikiJaapanlased on käima saanud nii vinge navigatsioonisüsteemi, mis annab real-ajas 3cm täpsuse. Allpool viidatud artikli andmetel kasutati tavalist GPS vastuvõtjat mis sai lisakorrektsiooni QZSS (Quasi-Zenith Satellite System) satelliidilt Michibiki. Ilma niisuguse korrektsioonita oleks selle GPS vastuvõtja täpsus olnud ~10m.

Selleks, et kogu Jaapani kohal oleks 1 QSZZ satelliit enam-vähem seniidis, on vaja, et süsteem koosneks vähemalt kolmest satelliidist.

Praegu koosneb QZSS ühest (1) töötavast satelliidist (orbiidil alates 11.09.2010) mis lülitati töökorda13.12.2010 ja mis on Jaapanis nähtav (kasutatav) 8 tunni jooksul ööpäevas. Tulevikus on plaanis süsteemi lisada veel 2 satelliiti.

Lühidalt ja selgelt:

Michibiki / QZSS ei ole mingi uus imeravim ja ta vajab oma tööks GPS satelliitide signaali olemasolu. Eestis pole sellest mingit kasu, sest satelliidid on alati Jaapani kohal.

* * *

Täpsemalt saad lugeda siit: GPS World - Michibiki Produces 3-Centimeter Accuracy.

Selle postituse avaldan ma praegu puhtalt selle pärast, et mingid maavillaased tehnikaajakirjanikud samasugust jama, nagu EGNOS käivitamise puhul, valmis ei kirjutaks. Või no vähemalt selleks, et nende kirjutised ainukesed eestikeelsed infoallikad ei oleks.

Sildid: #, #, #, #, #
2 comments on “Michibiki ja 3cm täpsus
  1. BC ütleb:

    Lootust on, et Euroopa loodav oma geo-sateliitide süsteem ka kunagi tööle rakendub ja siis ehk muutub ka meie kohal täpsus suuremaks.

  2. Aarne ütleb:

    EGNOS? See annab praegu <2m kanti.
    Galileo? Selle jaoks on vaja uut vastuvõtjat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*