Eesti blogija armastab Bloggerit – endiselt

Blog.tr.eeKunagi juuni alguses võtsin Blog.tr.ee V2 top’ist andmed ja vaatasin, et millist tarkvara populaarne Eesti blogija kasutab. Lähemalt saab lugeda siit: Eesti blogija armastab Blogspoti.

Seekord võtsin Blog.tr.ee/top lehelt 100 viimase kolme kuu jooksul enim klikke saanud lehed ja vaatasin, et millist softi kasutatakse.

Blogger.com 55
WordpPress.com 19
WordPress oma serveris 18
Movable Type 3
Nucleus 1
Tundmatu 1
S3maphor3 1
spaces.live.com 1
Manila 1

Tulemused on samad, mis eelmiselgi korral - populaarne Eesti blogija armastab oma blogi Blogger.com’is hoida. Nagu ka eelmine kord, on Bloggeri ja Blogspoti blogid ühele reale kokku loetud. Andmed on võetud 13.08.2007 kell 16:00.

Olen isegi Bloggerit proovinud ja minu arvamus on, et WordPress paneb talle ikka pika puuga ära. Erinevate pluginate abil saab WordPressist teha fotoalbumi, CMR'i või pesumasina trummli. Bloggeris saab lihtsalt blogi pidada ja sedagi mitte kõige mugavamalt.

Sildid: #, #, #, #
7 comments on “Eesti blogija armastab Bloggerit – endiselt
 1. Ray D. Noper ütleb:

  Aga see ongi ju Bloggeri eelis – saab lihtsa vaevaga (Savisaargi sai hakkama) püsti blogi ja absoluutselt ei ole vaja vaeva näha. Milleks teha blogist fotoalbum, CRM, trummel ? Kui sa tahad ainult blogi, on Blogger lihtsam

  P.S. olen läbi katsetanud enamus levinud avalikest blogimootoritest, mis oma serverit ei nõua.

 2. Aarne ütleb:

  Eks see vist on maitse asi rohkem. Minule meeldib WordPress just nende igasuguste lisavõimaluste pärast. Hetkel on mul kasutusel 34 pluginat + veel mõned, mille lülitan siise ainult vahest harva.

 3. Eerik ütleb:

  WordPress oma serveris omab. :)

 4. aga ütleb:

  Aga lõppkokkuvõttes mis see pluginate armee sinu postituste sisule juurde annab? Tähtis on ikka sisu mitte mingid vidinad. Lihtsus peitub oma võlu ;)

 5. aabram ütleb:

  Eks seda 30+ pluginaga wordpressi ainult oma serveris saagi mõistlikult jooksutada, kui päringute arvu vaadata :-P
  Avalehe koostamiseks kulub sul 211 päringut. Jõhker ju. Kui ma oleks jagatud serveri admin, siis ma paluks sul küll oma koodi kriitilise üle vaadata.

 6. Aarne ütleb:

  211 päringut on ajutine. Hetkel on mõned uuendused testimisel. Kas asja kah saab, veel ei tea. Tänud vihje eest!

  Pluginad teevad asju lihtsamaks nii kirjutajale kui lugejale. Minul on kasutusel erinevad statistikad ja aruanded, videote lisamine postitusse, spämmitõrje, no ja lõpuks muidugi mõned kellad ja viled.

  Ja WordPress oma serveris omab. Ja mitte vähe. :)

 7. aabram ütleb:

  Muide, kui sa juba putitama hakkad, siis vaata korraks validaatori veateadet kah.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*