Täna on vasakukäeliste päev

Täna on vasakukäeliste päev. Esmakordselt tähistati seda 13.08.1976. Seda päeva tähistatakse selleks, et teadvustada valdavalt paremakäelisele maailmale vasakukäliste rasket elu. Siit võib päeva kohta lugeda Wikipediast ja siin on lausa käesoleva aasta jaoks valmistatud kodulehekülg: Left-Handers' Day 2007.

Ma tegelikult ei tea, kas ma kvalifitseerun tõelise vasakukäelisena. Hiirt, haamrit ja enamust muid riistu hoian ma parema käega. Peaaegu ainuke asi mida ma vasakus käes hoian, on pliiats. Ja kui on mingi eriti pisikese asja tegemisega tegu, mis nõuab erilist täpsust, siis vahest võtan tööriista ka vasakusse kätte. Kui on vaja seina värvida, siis suudan ma teha seda võrdselt hästi nii parema- kui vasaku käega.

Ma olen piisavalt vana selleks, et mäletada, kuidas koolis püüti minust niisugust vasakukäe perverssust välja ravida. Peale seda, kui mu isa koolis kohal käis, jätsid nad niisuguse asja katki.

Kas paremakäeliste julm maailm ahistab mind? Ei. Ma tõepoolest ei vaja spetsiaalseid vasakukäeliste riistu ja vahendeid. See eest on kindlasti kusagil inimesed, kellele valmistab tõsist probleemi paremakäelistele mõeldud klaasist õlut juua. Vasaku käega, kasutades täitesulepead, on siiski niisugune kogemus, mida ma ei julgeks eriti soovitada.

Mõelgem hetkeks nendele, keda paremakäeline elu julmalt jalge alla tallab. Ja tõstkem klaasid. Valdavalt paremakäelistele mõeldud.

Pildil on valik vasakukäelistele sobivaid riistu minu tööriistakastist. Tegelikult on mul neid veelgi.

Vasakukäeliste tööriistad

Ja ühe fakti lisaksin ma siia juurde veel: Buzz Aldrin oli esimene vasakukäeline astronaut, kes käis Kuu pinal. Seega, kui oled vasakukäeline, võib sinust asja saada.

Sildid: #, #, #, #
2 comments on “Täna on vasakukäeliste päev
  1. Viiu ütleb:

    Ära põe! Kunagi kusagilt lugesin, et vasakukäelised pidavat olema tunduvalt andekamad kui tavapärased paremakäelised. Nii et ainult jõudu Sulle sünnist kaasaantud potentsiaali realiseerimiseks!

  2. Taavi ütleb:

    Mina oln sinust vist rohkam hädas siis. PArema käega ei oska suurt teha, kõik riistad käivad ikka vasakus käes.

    Käärid. Minu suurim häda on kääridega. Ning paraku pole veel meil poes neid müügil näinud http://homeware.fiskars.com/web/fiskarsweb.nsf/en/scissors_functional_form_kitchen_scissors_for_left_handed_users_859870

    Elektoonika, Fotoaparaadi nupp on valel pool, kõik sangad jne on valel pool.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*