Kuidas ma oma RSS’i majandan

Aarne bloog RSSMinu eelmise WordPress’i pluginate postituse peale küsis Peeter hunniku küsimusi RSS’i kohta. Proovin neile nüüd siinkohal vastata sest kommentaari jaoks sai jutt pikavõitu ja uue postituse materjal on nagu maast leitud.

Millest tuleb vahe selles, et FeedBurner ja Google Reader raporteerivad mu blogi RSS kaudu lugejate arvu erinevalt?

RSS’i areng minu blogis on olnud niisugune:

  • Blogi alustades ei teadnud ma RSS’ist eriti midagi. Siis andis blogi välja feedi standardsel aadressil (…pri.ee/aarne/feed/) nii, nagu WordPress’i blogid seda ikka teevad.
  • Hiljem lisasin FeedBurner’i toe ja peale seda läks mu blogist välja 2 erinevat, sama sisuga RSS feedi. Vanad lugejad kasutasid standardset ja uued said valida, kumba nad eelistavad.
  • Veelgi hiljem avastasin tänu Friizu kommentaarile, et FeedBurner’i abil saab igasuguseid toredaid trikke teha, võtsin valiku neist kasutusele ja viite tavalisele RSS’ile koristasin blogi headeritest ära. Vanad lugejad said endiselt RSS’i otse blogist ja uued said valida ainult FeedBurner’i oma. Kes suutis standardse RSS’i aadressi ära arvata, see sai selle ka kätte.
  • Umbes nädal tagasi võtsin kasutusele FeedSmith plugina. See suunab kõik, kes mu blogist mingit feedi tahavad, julmalt FeedBurneri peale.

Niisiis, praegu on olukord niisugune, et igaüks, kes mu blogist RSS’i küsib, saab selle igal juhul ainult FeedBurner’I kaudu. Hoolimata sellest, milliselt aadressilt ta seda küsib või millise lugejaga seda teha.

Oletan, et eeltoodust kusagilt see vahe tuleb. Ma ei tahaks uskuda, et ~100 lugejast, mida FeedBurner  raporteerib, 75% igasugused robotid on ja ma tean, et vähemalt 1 inimene loeb mu blogi ka Bloglines’i kaudu. :)

Kuidas enda blogist väljuvat voogu kõige paremini jälgida?

Ma arvan et minu praegune lahendus, kogu voog läbi FeedBurner'i, on kõige parem, vähemalt ise-hostitud installi puhul. Siis on kindel, et kõik lugejad saavad täpselt ühesuguse RSS’i ja ka kogu statistika on ühes kohas olemas. Lisaks on WordPress'ile hulgaliselt pluginaid, mis siin appi tulevad.

Kui sa Feed Statistics’ist loobud, kas on mõni parem?

Pole veel otsustanud. Üheks variandiks on näiteks Feed Stats. Samas, statistika  FeedBurner’i enda lehel on samuti täitsa hea, siis võiks ka täitsa pluginatest loobuda. Plugina eeliseks on minu meelest see, et info on kohe blogi dashboardil kättesaadav.

Kui blogi annab välja mitu feedi (RSS 0.92, RSS 2.0, Atom, RDF, jne), siis millist valida?

Mina ise valin tavaliselt kõige suurema numbriga RSS voo. Ma ei tea, mis neil standarditel täpselt vahet on (ei viitsi täpselt uurida kah aga Wikipedia teab), aga sellega on mul Google Readerit  kõige paremad kogemused.

Kas anda oma blogist feedi kaudu täielik postituse sisu või ainult sissejuhatus?

Seda küsimust mult tegelikult ei küsitud aga ma vastan ikka. :) Mina arvan, et anna ALATI täielik postituse sisu! Sama moodi arvab ka Kristjan(inTallinn): Kui RSS voogu pakkuda siis täismahus.

Sildid: #, #, #, #
One comment on “Kuidas ma oma RSS’i majandan
  1. Peeter ütleb:

    Peeter tänab. Vastamisega sa kade ei ole. Võtan nüüd nädalavahetusel ette ja hakkan siit näpuga järge vedama.

    Sisu täieliku jagamise poolt, kahe käega poolt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*