Käisin Austrias

Hotel am SachsengangMöödunud nädalal oli mul tore võimalus esmakordselt külastada Austria vabariiki. Kui täpne olla, siis tehniliselt oli see juba kolmas kord aga esimesed kaks korda ei loe.

Ühe korra sõitsime Šveitsist autoga üle piiri ööklubi ukse ette, sooritasime ööklubile sobilike tegevusi ja pärast põrutasime otse tagasi. Teisel korral käisin samuti Šveitsi kaudu Austrias restoranis ja ehkki auto sai pargitud restoranist ~100 meetri kaugusele, ei saa seda lühikest jalutuskäiku ja restoraniõhtut külastamisena kirja panna.

Korralikuks külastamiseks pean ma seda, kui külastada rohkem kui ühte asutust, sõita kohaliku ühistranspordiga ja magada öö. Seekord sain kõik asjad tehtud.

Ehkki üritus, millel ma osalesin,  toimus kõik ühes hotellis, mis oli väljaspool Viini, õnnestus umbes pooleteise tunni jooksul ka seda toredat linna külastada. Õnneks oli kambas üks, kes oli varem käinud ja teadis, kuidas lühikese aja jooksul võimalikult palju näha.

Kui püüda muljet kiirelt edasi anda, siis võib öelda, et vanalinn nagu Tallinnas, mis on täidetud tuhandete Aasia päritolu pildistavate turistidega. Ja muidugi, igasugu ausambaid on neil ikka kõvasti rohkem, kui meil.

Otse loomulikult meeldis mulle see, et Austrias tohib baaris suitsetada. Kui neil tasuta WiFi sama levinud oleks, nagu Eestis, oleks asi lihtsalt veel parem. Tund interneti maksis hotellis 1€ ja see levis ainult fuajees ning konverentsisaalides. Kui kogu grupp korraga läptopid avas, siis kadus ka ühendus. Nelja tärniga hotellis võiks see asi paremini korraldatud olla.

Kõik muu, mis hotelli puutub, oli väga mõnus. Kõik oli kena, puhas ning ajaloost lausa tiine. Nii head teenindust, kui sealses restoranis, pole vist küll kusagil kogenud. Kindlasti süvendab mu positiivset arvamust see, et saime ka letialust kaupa proovida. :)

Üks lisadetail hotelli toateeninduse kohta: Kui ma ennast hotellis sisse sean, siis tõstan ma mõne asja oma käe järgi ümber. Näiteks hotelli tutvustavad materjalid viskan laualt sahtlisse sest lauaruumi vajan ma hoopis läptopi jaoks. Samuti tõstan laual klaasi paremast servast vasakusse. Tavaliselt taastab koristaja oma visiidi ajal hotelli default-seaded ning õhtul tuppa tagasi jõudes pean ma kõik jälle endale sobivalt tagasi tõstma. Seekord mul niisugust jama polnud ja minu tagasihoidlike ümberkorraldusi austati.

Teine asi, mida ma olen võist küll kõigi hotellide juures märganud, on see, et vannitoas on sildid stiilis "Hoiame loodust. Põrandale jäetud rätikud vahetame välja ja kuivatil olevaid mitte". Tegelikkuses ei ole ma veel kunagi näinud, et niisugune süsteem töötaks. Mina oleks täitsa nõus mitu päeva järjest ühte rätikukomplekti kasutama aga alati on mulle uued toodud. Rätikute põrandale viskamise kommet pole samuti.

Lisaks kõigile muudele olulistele teadmistele ja oskustele sain tead a, et Ukrainas ja Valgevenes tuleb komandeeringus käies siiani koju kaasa tuua "tõend", et olid seal, kuhu saadeti. Hotelli pitsat ja miski allkiri blanketil on piisav tõestus.

Lisainfo reisijatele: Ehkki Müncheni lennujaama kodukas ütleb, et neil on mittesuitsetajate lennujaam, siis tegelikkuses tähendab see seda, et suitsetamiseks on eraldi ruumid. Viini lennujaamas on tasuta WiFi täiesti olemas.

Sildid: #, #, #
2 comments on “Käisin Austrias
  1. Viiu ütleb:

    Hotell on armas küll. Aga mis on see letialune :)?

  2. Aarne ütleb:

    Mis juhtub Austrias, jääb Austriasse. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*