Spämmkommentaaride kustutamine on oluline!

WordPressMinu poole pöördus murelik inimene kes oli hädas oma WordPressil jooksva koduleheküljega. Tema hostingupakkuja saadab talle aeg-ajalt automaatseid teateid, et serveris olla pahavaraga nakatunud faile. Kirjas kästakse nakatunud failid puhastada või serverist kustutada.

Loomulikult teeb niisuguse kirja saamine iga kodukahaldaja ärevaks. Kas mu koduleht ikka töötab? Kas keegi on midagi ära häkkinud? Mis nüüd saab? Jne.

Kirjale lisatud "nakatunud" failide nimekiri viitab WordPress'i andmebaasist automaatselt tehtud varukoopiatele. Peale teenusepakkujaga konsulteerimist selgus, et failides on "linke pahatahtlikele aadressidele" ja need on nüüd lihtsalt ära kustutatud.

Kuidas muidu täiesti tavalise ja mingit rämpssisu mittesisaldava kodulehekülje puhul niisugused lingid andmebaasi sattuvad?

Väga lihtne - spämmerid jätavad lehele kommentaare, mis sisaldavad niisuguseid linke. Spämmitõrje peab rämpskommentaarid küll kenasti kinni ja kodulehel endal pole külastajale ühtki ohtliku linki kusagil näha aga andmebaasis on need siiski siiski olemas.

Seega kui sa tahad, et teenusepakkuja sulle kurje kirju ei saadaks ja su varukoopiaid ära ei kustutaks, siis kustuta oma koduleheküljel kinni püütud spämmkommentaarid aeg-ajalt käsitsi ära.

Selles, et niisugune kasutajate failide kustutamine teenusepakkuja poolt õigustatud on, pole ma ka üldse kindel. Võiks ju "probleemi" enne natuke süüvida.

Sildid: #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*