Käisin Balti ketis

TaevasMina osalesin samuti 1989 aastal toimunud Balti ketis. Olin suvel Lehmja EÕM liige ja minu mäletamist mööda osales suurem osa rühmast.

Seda, kuidas me Lehmjast Tallinna läksime, ma ei mäleta.  Seda mäletan küll, et mingiks kellaajaks pidi kogu kamp mingis kohtumiskohas kokku saama.

Kuna parasjagu oli räige suitsukriis, siis külastasime enne kohtumist paari sõbraga ka Saiakäigus asuvat tubakapoodi. Talongiaeg polnud veel saabunud aga üle kolme bloki vist näkku ei müüdud. Poodi sisse õnnestus meis trügida vaid ühel ja seda ka ainult tänu sellele, et me mitmekesi ta läbi hullunud rahvamassi ta sinna sisse lükkasime.

Peale ülejäänud kaaslastega kohtumist üritasime me Toompeal miskit ketti luua aga see ei õnnestunud kuidagi suure rahvahulga tõttu. Mulle tundus, et seal oli ketti küll virnade viisi ja mitmekordselt. Mõnda aega hoidsin koos kellegagi ka meie malevarühma loosungit "Ja ükskord on eesti riik".

Tagasisõidust mäletan ka ainult seda, et väga palju lipuehtes autosid sõitis bussist mööda. Varem ma niisugust asja näinud ei olnud.

Pärast mu mäletamist mööda meil tantsu ja tralli ei järgnenud sest 23. august oli 1989 aastal kolmapäev ja järgmisel päeval oli vaja jälle hommikust tööle hakata. Lehmja EÕM rühm tegeles praeguse Jüri ringtee juures arheoloogiliste väljakaevamistega ja see oli raske füüsiline töö.

Sildid: #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*