Koduvein valmis

ÕllekraamEile oli see tore päev kui nüüdseks pea 2 aastat käinud koduvein pudelitesse sai villitud. Eriti hapu ei olnud. Eriti maitsev samuti mitte. Õnneks pole ma suurem asi veinisõber ja ennast väga kurvana ei tunne. Esimest korda proovisime seda sama veini villida pea aasta tagasi ja siis ei olnud veel valmis.

Samal ajal panime pudelisse ka koduõlle. Kuna see peab nüüd pudelis edasi käima, siis praeguse maitse järgi (vastik) ei oska öelda, et kas sellest ka miski maitsev rüübe saab. Joogikõlbulik peaks asi olema umbes nädala pärast. Manualis on kirjas, et kõige parem maitseb jook kuu kuni kahe pärast. Ootan huviga.

Sellel nädalal lubas Merle maal mahla teha. Siis paneme ka uue veini käima.

Sildid: #, #, #, #, #
4 comments on “Koduvein valmis
 1. offf ütleb:

  Oot oot. Mis ime-retsepti j2rgi sa seda kodu6lt teed, et peab mitu kuud seisma? Mul kipub kirveks (loe: liiga kangeks) k2tte 2ra juba paari n2dalaga minema. Peab ikka kohe perse panema kui valmis saab, muiud tuleb selline “s2stu kange”.

 2. Aarne ütleb:

  Kõige pealt käis vaadis mulksuja all 4 päeva. Nüüd on pudelitesse villitud ja retseptis on öeldud, et nädala pärast on joogikõlbulik aga parim kuu – kahe pärast. Retsept tuli pildil kujutatud algmaterjaliga kaasa.

 3. offf ütleb:

  Ahahh… ma teen ikka vaadiga, leivast ja maltoosast. Ainult joojaid ei j2tku, kipub k2tte apuks minema ;(

 4. H2h ütleb:

  Kust saada selle Finlandia toodangut? Olen palju otsinud Soomest, aga tulemusteta.

  Andke palun teada kes on kursis mu meilile h2h@hot.ee

  Ettetänades Hannes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*