Kuhu kulub raha

KulutusedKaks aastat tagasi kirjutasin sellest, palju mul elektri peale raha kulub. Siis kulus aasta lõikes keskmiselt 237.49 krooni kuus. Nüüd, kui mul on juba pikaajalisem statistika, on pilt kurvemaks läinud. Viimase kolme aasta jooksul olen ma elektri eest maksnud keskmiselt 262.24 krooni kuus, juuli 2008 kaasa arvatud.

See arve, mille mulle korteriühistu saadab, on kolme aasta lõikes keskmiselt 1441.38 krooni. Arves sisalduvad ka vesi, küte prügivedu ja muud kommunaalmaksed. Möödunud aastal, kui kahe aastase kokkuvõtte tegin, siis tuli kuu keskmiseks 1 361.02 krooni kuus.

Niimoodi vaadates tundub, et ega elu eriti kallimaks polegi läinud.

Kõrval olev graafik kajastab mu igakuiseid püsikulutusi. Kõige suurema osa moodustab kodulaenu kuumakse. Kuna blogis ikka liiga isiklikuks minna ei saa, siis teisi sektoreid ma ei kommentaari.

Sildid: #, #, #, #, #
3 comments on “Kuhu kulub raha
 1. Offf ütleb:

  Kuidas sul elektri eest nii v2he l2heb? Sul on ainult 1 petsukas? P6randakytet pole? Pesu ei pese? Konditsioneeri pole?

 2. Aarne ütleb:

  Arvuteid on 2 aga põrandakütet pole. Pesu peseme pea igapäevaselt. Konditsioneeri pole aga loodetavasti on varsti nõudepesumasin. :)

  Lampe tavaliselt ilma põhjuseta ei põleta ja telekas pole kah kogu aeg sees. Selle eest on üks arvuti enamvähem pidevalt käimas.

  See 262.24 on kolme aasta keskmine. Viimase aasta keskmine on juba 289.03.

 3. BC ütleb:

  meil on viimase 9 kuu keskmine 178kr :D (veeboiler, arvuti, valgustus, pesumasin)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*