Käed eemale öölaulupeost!

Palokunnan syottoMingid anonüümsed tegelased on kätte võtnud ja üritavad Märkamisaja öölaulupidu okupeerida ning muuta seda mingisuguseks Georgia toetusmiitinguks.

Ehkki öölaulupeol on rahvast arvatavasti  palju koos ja on soodne võimalus Gruusiale toetust avaldada, siis niimoodi ju asju ei aeta.

Ma oletan, et kui idee autorid oleks korraldajatega ühendust võtnud siis oleks vast saanud mõne sobiliku laulu kavasse lisada. Pärast oleks jälle üks Guinessi rekord kirjas ja see oleks üle kogu maailma kajastust leidnud.

Kui asja aetaks korrektselt, siis oleks ma toetusega ühinenud aga niisugune omavoliline ürituse kaaperdamine küll head muljet ei jäta ja osalemise soovi ei tekita.

Minu jaoks on 20. august Taasiseseisvumispäev ja väärib tähistamist just selle pühana. OK, rasketel aegadel, nagu praegu, olen nõus pidu ka jagama aga ainult jagama, mitte täitsa ära andma.

Sildid: #, #, #, #, #, #
8 comments on “Käed eemale öölaulupeost!
 1. oliver ütleb:

  “siis niimoodi ju asju ei aeta”

  Just niimoodi saabki normaalses ühiskonnas enamus asju alguse. Rahvas algatab, kas või anonüümselt.
  Ja mitte ainult anonüümselt…
  Mart Mardisalu: Ei ole üksi ükski maa
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=19575025

  See öölaulupidu on juba paratamatult muutunud osaliselt toetusavalduseks Gruusiale. Kas ürituse korraldajad seda võimendavad (kaasa tulevad), on nende vaba valik.

  “OK, rasketel aegadel, nagu praegu, olen nõus pidu ka jagama aga ainult jagama, mitte täitsa ära andma.”

  Täiesti nõus.

 2. Aarne ütleb:

  Normaalses ühiskonnas tehakse oma üritus mitte ei võeta teiste oma üle. Kui teine inimene korraldab peo ja sa tahad seal mingit oma asja ajada, siis on viisakas ikka korraldajaga enne kokku leppida.

 3. muidumeez ütleb:

  Oot, kas sina oled korraldaja? Lihtsalt küsin.

 4. Aarne ütleb:

  Mina ei korralda midagi. Pealtvaatajana kavatsen osaleda ikkagi taasiseseisvumispäevale pühendatud laulupeol. Korraldajate andmed on kirjas sellel lehel.

 5. muidumeez ütleb:

  No aga kas sa oled korraldajate käest siis küsinud, mis nemad asjast arvavad? Kui ei ole, siis pole nagu otseselt viriseda ka. No sulle ei meeldi, mis teha siis…

 6. Oop ütleb:

  Eks see on lihtsalt vilets asjakorraldus. Selle asemel, et ytelda “lähme ja teeme nende peost enda oma”, võinuks alustadagi avaliku ettepanekuga korraldajatele.

  Hea asja eest viletsalt võitlejad seda tavaliselt kõige rohkem kahjustavadki.

 7. Aarne ütleb:

  muidumeez: Eks ma oma blogis kirjutangi sellest, mis meeldib ja mis mitte. Oma blogi – oma luba.

  Oop: Täpselt minu mõte!

 8. Virgo Kruve ütleb:

  Viitasin eile samale asjale, kus mingi Georgia avantüüri pärast rikutakse ära Lauluväljaku ürituste aura ja ajalugu. See muidumeez on ilmselgelt poliitiliste suuniste ja tegevusplaaniga. Minu blogis käis ka ta ka “laamendamas.” Tema meelest on igati normaalne võtta eesti90 raames korraldatav üritus ja sellele kleepida juurde mingi punane ristilipp ja siis olekski justkui “tema” üritus toimunud. Ma loodan, et järgi jäänud päevade jooksul sellest ürituse kaaperdamise mõttest loobutakse, sest seda üritust pole vaja vastuoludega vürtsitada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*