Georgia öölaulupidu ei tule!

Helina püssigaEile kirjutasin sellest, et mulle ei meeldi anonüümne idee muuta Märkamisaja öölaulupidu Gruusia toetusürituseks: Käed eemale öölaulupeost. Lugeja muidumeez arvas oma kommentaaris selle peale, et kui ma pole korraldajatelt küsinud, siis pole mul ka midagi viriseda.

Mina arvan, et oma blogis võin ma kõiki oma arvamusi ja seisukohti täitsa vabalt avaldada. Siiski võtsin telefoni kätte ja küsisin siis korraldajatelt järele, et kuidas asi on. Helistasin ürituse pressiesindaja Ülle Jantsonile kes saatis mulle eile õhtul vastuseks meili. Siinkohal tsitaat sellest vastusest:

"Märkamisaega" viimasel hetkel ümber ei nimeta. Korraldajad väga tervitavad sellist rahvaalgatust, aga kahjuks on see meiega kooskõlastamata.

Teemast sel teemal aga mööda ei minda. See peaks meile teadaolevalt kajastuma presidendi kõnes. Presidendi kõne mõjuvuse jätkuks on korraldajad teinud kavas ümbertõstmise - pärast presidendi kõne tuleb esitamisele laul "Ei ole üksi ükski maa". See laul kõneleb iseenda eest...

Minu meelest on see korraldajate poolt arukas otsus. Kui ma oleksin pikka aega oma pulmapidu planeerinud ja siis mõni kaugem sugulane ära sureks, siis ma oma pulmi ju matusteks ümber ei organiseeriks? Kui kadunuke oleks hea inimene olnud, siis hea sõnaga ikka meenutaks.

Tulemas on (võib-olla ka juba avaldatud) korraldajate poolne vastavasisuline pressiteade. Kui leian, siis panen ka lingi.

* * *

Ehkki Märka Georgiat idee algatajad tegutsesid minu arvates ebakorrektselt ja -professionaalselt, said nad oma tegevusega siiski mingi tulemuse kätte. Oleks Märkamisaja korraldajatega kontakteerutud, oleks vast rohkemgi saanud. Ka õigete ja heade ideede ning algatuste propageerimiseks tuleks kasutada õigeid võtteid ja vahendeid.

* * *

Mõned lahtiütlemised kah: Mina ei ole ei Märkamisaja öölaulupeo ega Märka Georgiat ürituste korraldamisega või korraldajatega kuidagi seotud. Ma ei ole Georgia vastane ega pooldaja. Öölaulupeol kavatseme kogu perega pealtvaatajatena osaleda.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
5 comments on “Georgia öölaulupidu ei tule!
 1. muidumeez ütleb:

  Ikkagi oled sa üks viriseja-tüüp :-p

 2. Virgo Kruve ütleb:

  Sa muidumeez oled tõepoolest järjekindel idioot (rahvapärases tähenduses, mitte meditsiiniliselt). Uups, vabandan blogi teiste lugejate ees oma sõnakasutust.
  Mul on hea meel, et Aarne seda asja uuris ja korraldajate poolt igati mõistlik tegevus. Arvestavad poliitilise eliidi soovi Georgiat toetada, kuid seejuures ei lähe ka algse ürituse õhustiku ümberkujundamisele. Loodame, et sinna ei ilmu kamp ristisärkides lärmavaid tüüpe. Tarand tuleks igatahes väraval kinni pidada, see on üks ettearvamatu provokaator.

 3. muidumeez ütleb:

  Mina võin ju olla järjekindel idioot. Samas võrrelda mind sinusuguse pepuseksi-lehe-tegijaga, Virgokene, no minu idiootsus on sinu oma kõrval lausa poisikene. Sa ei sobi isegi kesikute hulka enam, ja see määrab ära sinu staatuse.
  Ok, see selleks. Tegelikult ma tahtsin lihtsalt tiba Aarnet “provotseerida”, sest kui ta võttis ühendust ürituste korraldajatega ja esitas nende kommentaarid, siis muutus see tema arvamus hoopis kaalukamaks. Ilma selleta oli see eelmine postitus lihtsalt hala.

 4. oliver ütleb:

  Kirjutasin enne:
  “See öölaulupidu on juba paratamatult muutunud osaliselt toetusavalduseks Gruusiale. Kas ürituse korraldajad seda võimendavad (kaasa tulevad), on nende vaba valik.”

  Valik tehti ja kõik on korras. Aga sinu tegevus andis asja “Gruusia suunale” kindlasti kõvasti hoogu juurde – artikkel Postimehes:
  http://www.postimees.ee/?id=26859

  Lahtiütlemised kah: Ei ole ka kellegagi seotud. Mind anonüümsete uljaspeade ja sinupoolne “Gruusi suuna” võimendamine ei häiri ega rõõmusta.
  Aga Gruusiat toetan loomulikult. Öölaulupeol kohal. Meie seltskond võtab kaasa Eesti, Läti ja Leedu lipu.
  Kui oleks, võtaks Gruusia oma ka…

  Ei saanudki kokkuvõttes aru, mida taotlesid. Minu arust juhtus just see, mis sind algul ärritas…

 5. Aarne ütleb:

  Mina ei taotlenud midagi.

  Mulle lihtsalt ei meeldinud, et Märkamisaja pidu tahetakse anonüümselt millekski muuks ära muuta ja avaldasin oma isiklikus blogis selle kohta arvamust.

  Postitusele jäetud kommentaarid ajendasid mind korraldajate poole pöörduma ja nende arvamust küsima. Sain sobiva materjali uueks postituseks.

  Minu meelest on korraldajate poolt vastu võetud otsus hea ja õiglane. Lõpp hea – kõik hea.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*