Öölaulupeo pressiteade

Eesti90 kodulehekülgEile saadeti mulle öölaulupeo "Märkamisaeg" pressiteade. Seda on küll mitmes kohas (EPL, Postimees, ERR) osaliselt avaldatud ja kommenteeritud aga tervikuna ma seda ei leidnud. Avaldan pressiteate siinkohal täies mahus.

Pressiteade

http://oolaulupidu.postimees.ee

14. augustil 2008

Öölaulupidu "Märkamisaeg" ümber ei nimetata

Avalikkuses leviv ja vastakaid arvamusi tekitav informatsioon, nagu oleks öölaulupeo uueks nimeks "Märka Georgiat", on korraldajate sõnul väär. "Lauluööd me viimasel hetkel ümber nimetama ei hakka," kommenteerib pealavastaja Margus Kasterpalu". "Korraldajaid puudutab Gruusias toimuv väga, kuid siduvad ettevõtmised tulnuks eelnevalt läbi rääkida ja kokku leppida, mida "Märka Georgiat" tegijad pole teinud."

Kasterpalu sõnul kajastub hetke valusaim teema sel õhtul lauluväljakul. Tõenäoliselt puudutab Gruusias toimuvat oma tervituskõnes president Toomas Hendrik Ilves. Presidendi kõnele järgnev ühislaul "Ei ole üksi ükski maa" annab kogu öölaulupeole laiema ja erilisema tähenduse kui varem.

Öölaulupidu "Märkamisaeg" toimub Tallinna Lauluväljakul 19. augustil. Tegemist on ühe EV 90 juubeliaasta suursündmusega, millega saame vääriliselt ja väärikalt tähistada nii 20 aasta möödumist esimestest öölaulupidudest kui ka taasiseseisvumispäeva. Kuus tundi kestev kontsert algab õhtul kell üheksa ja kestab järgmise hommiku varajaste tundideni. Lauluööle sissepääs on tasuta.

Viimastel päevadel on laulukaare alla kogunevate kooride arv tõusnud 138ni, kokku üle 3000 laulja. Lisaks on eeslauljateks meie armastatud muusikud, näitlejad, ansamblid. Dirigendipuldis hoiavad meloodia liikumist ja rütmi Eri Klas, Tõnu Kaljuste, Tiia-Ester Loitme, Laine Jänes, Aarne Saluveer, Ants Üleoja, Jüri-Ruut Kangur, Mihhail Gerts ja Jüri Alperten.

"Märkamisaja" programm on üles ehitatud muusikalis-ajaloolisele teljele. Lauluööl kuuleb laule regilaulust kaunimate ja armsaks lauldud koorilauludeni ("Koit", "Mu isamaa on minu arm", "Laul Põhjamaast", "Ärkamisaeg"), paarikümne aasta tagustest isamaalistest hittidest ("Viis isamaalist laulu", "Ei ole üksi ükski maa") punklaulude ja tänaste noorte heliloojate-solistide loominguni välja.

Öölaulupidu kantakse üle ka ETV ja Vikerraadio vahendusel. Kõigest täpsemalt internetiaadressil http://oolaulupidu.postimees.ee.

Kooslaulmiseni!

Ülle Jantson
Öölaulupeo "Märkamisaeg" pressiesindaja
ylle/at/parnufilharmoonia.ee
442 6782 / 516 3133

* * *

Nüüd ma arvan, et rohkem ma selle öölaulupeo teemal sõna ei võta. Lõplik lahendus on olemas ja rohkem pole mõtet ühest asjast laterdada. Kui, siis ehk muljetest.

Eelnevalt öölaulupeo teemal:

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*