Urban Terror – minu lemmik

Urban Terror Ehkki ma eriline arvutimängur pole, on juba viimased pool aastat mu arvutis üks mäng installitud olnud. Ükski teine mäng pole mind juba väga kaua nii pikalt köita suutnud. Pea iga päev olen sellele ka vähemalt pool tunnikest kulutanud. Ekstreemsematel päevadel olen ka suisa tundide ja tundide kaupa mänginud.

Urban Terorror on Quake3 mootoril põhinev online FPS. Tõsised mängurid muidugi arvavad, et Quake3 on nii vana mootor, et selle peale ei saagi toredat mängu teha. Nad eksivad!

Minu jaoks on see üldse esimene online FPS mida ma olen viitsinud kauem, kui 15 minutit mängida. Seni on see ka viimane. Viimasel ajal kipub mull killide arv juba suurem olema, kui surmade oma. :)

Mäng on saadaval nii Windowsi, Linux kui Maci kasutajatele. Ametlik kodulehekülg on urbanterror.info ja mängu saab täiesti tasuta ja legaalselt alla laadida sellelt lehelt. Allalaetav fail on ~700MB. Mingeid erilist superarvutit selle mängu mängimiseks vaja pole, miinimumnõuded on: P4 / 1.2GHz / 256MB RAM / 128MB video. Tegelikult on veel ka internetiühendust või siis vähemalt kohtvõrku vaja. Quake3 olemasolu pole vajalik.

Mõned asjad, mis mulle on silma hakanud:

  • Võitlus käib inimeste vahel. Pole zombisid, koletisi, leveli lõpukolle ega muud säärast mõttetut kraami. Versioon 4.1 ei toeta enam arvuti poolt juhitud vastaseid ning seega on tapetavate intelligentsus täiesti elulähedane.
  • Kui vastasele üks kuul otse pähe kihutada, siis ta sureb ära. Kes on jalga haavata saanud, see enam joosta ja hüpata ei saa. Mingit müstilist “armorit” endale kusagilt koguda ei saa.
  • Valgeid punase ristikesega pakikesi korjates elu taastada ei saa. Neid pakikesi lihtsalt pole. Siiski saab enda ja ka kaasvõitleja väiksemaid vigastusi ravida.
  • On erinevaid kaarte nii snaiperipüssiga vaikselt peidus passimiseks kui ka paari meetri pealt vastase rämeda automaaditulega põrmustamiseks. Kõige rajum kaart on niisugune, kus kõik mängijad pannakse korraga ühte pisikesse ruumi. Pole seal kunagi suutnud üle kümnekonna sekundi elus püsida. :)
  • Ka relvad on realistlikud ning mängija ei saa korraga kanda nuga, püstolit, automaati, shotguni, snaipripüssi, kuulipildujat ja granaadiheitjat. Plasmakahureid ja muud ulmekraami polegi saadaval.
  • Varustusse kuuluvad nuga (pole veel kordagi kasutanud), püstol (2 valikut), põhi- ning lisarelv (2 valikut) ning 2 granaati (tavalised või suitsugranaadid). Põhirelvaks saab valida erinevate automaatrelvade ning snaiperpüsside vahel. Samuti on valikus granaadiheitja ja pumppüss. Kes tahab põhirelvaks kuulipildujat see peab lisarelvast loobuma.
  • Lisaks relvastusele saab endale veel mõned lisavidinad valida nagu näiteks summuti, öö- või lasersihik, ekstra kogus laskemoona, meediku varustus, kiiver või kuulivest. Meediku varustus võimaldab oma kaaslasi rohkem ravida kui see tavamängijal võimalik on.

Urban TerrorKes pilte tahab vaadata, see klikib siia. Kahjuks mängu enda ekraanipaukude tegemine teeb enamuse pilte väga vigased ja koledad. Lisan ka ühe näite.

Tegijad kirjeldavad mängu kui “teataval määral” realistlikku kuid motoks on “lõbu üle realismi”. See on neil ka minu meelest hästi õnnestunud. Kavatsen veel tunde, päevi ja nädalaid sellele mängule pühendada.

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*