Kriis GLONASSi ei kohuta

Venemaa asepeaminister Sergei Ivanov lubas teisipäeval 12.05.2009, et hoolimata ülemaailmsest majanduskriisist ei vähendata GLONASS’i rahastamist ja arendamist.

2007 aasta eelarvest eraldati GLONASS'i tarbeks 9.9 miljardit rubla (~3.47 miljardit EEK) ja 2006 aastal 4.7 miljardit (~1.65 miljardit EEK). Eelmise aasta septembris lisas peaminister Putin eelarvesse veel 2.6 miljardit (~0.91 miljardit EEK).

Venemaa kosmoseagentuuri Roscosmos juht Anatoli Perminov esitas hiljuti idee, mille järgi kõigile venemaale imporditavatele autodele, millel pole GLONASS navigaatorit, kehtestataks lisamaks.

Praegu koosneb GLONASS 20 satelliidist millest 19 on töökorras. Selle aasta detsembris plaanitakse neile lisada veel 3 ja järgmisel aastal koguni 6 satelliiti. Siis saavad venelased öelda, et "Tehtud, meie süsteem on nüüd tõesti globaalne ja kasutatav üle maailma".

GPS'il on praegu 31 satelliiti millest töökorras on 29.

Kuna ma olen täna Pärnus, siis siinkohal üks graafik selle kohta, et mitu GLONASS satelliiti horisondist 10° ja kõrgemal näha peaks olema (hall taust, punane joon on GDOP väärtus).

Glonass satelliidid 15.05.2009 Pärnus

Kes tahab igapäevaselt teada, palju GPS ja GLONASS satelliite orbiidil on ja mitu neist töökorras on, võib seda infot ülimoodsalt ka Twitterist saada.

Via RIA Novosti

Sildid: #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*