Mis on pildil valesti?

Nägin bussipeatuses Sportlandi reklaami kus oli kujutatud kahe noore inimesega puulõhkumisstseen. Mina, kui vana kirve- ja puulõhkumisspetsialist, leidsin sellelt pildilt mitu tõsist viga.

Proovi selga!

Pildil on kujutatud noor paarike, kes tegeleb oma talvevarude, täpsemalt küttepuude varude, täiendamisega. Kennart hakkab puid lõhkuma ja Helen aitab teda. See on väga tore, kui paarisuhtes majapidamistöid koos tehakse. Loodetavasti aitab Kennart Helenit ka nende tööde juures, mida traditsiooniliselt naistetöödeks peetakse.

Halb on see, et nad mõlemad eiravad jämedalt kõiki ohutustehnika nõudeid. Võib-olla on nad kogu oma varasema elu kasvanud keskküttega kodus ja ei tea veel, kuidas puulõhkumine tegelikult käib?

Kennartil on kaitseprillid küll olemas aga ette pole ta neid vaevunud panema. Samuti ei vasta tema jalanõud mitte mingitele ohutusnõuetele. Lahtised jopehõlmad ei sobi ühegi töö juurde, kus on tegu kiiresti liikuvate teradega. Mulle tundub, et Kennart kasutab Fiskars kirvest. See on tõsine tööriist ja seda tuleb kasutada vastutustundlikult. Kindad võiks Kennart samuti kätte panna aga see pole tingimata oluline.

Helen tahab ilmselgelt Kennartit aidata ja hoiab lõhkumist ootavat puud lõhkumispakul paigal. Helen, nii ei tohi teha! Mina, kui osav puulõhkuja tean, et on väga mõnus, kui keegi sulle puu pakule tõstab ja lõhutud halud eemale viskab aga mitte mingil juhul ei tohi abiline puud löögi sooritamise hetkel kinni hoida. Samuti on Helen endale istumiseks niisuguse asendi valinud, et see tööpäev lõppeb mitte sellega, et kuur saab lõhutud puid täis vaid hoopis sellega, et kiirabi viib otsast raiutud käega/jalaga Heleni vilkurite saatel haiglasse. Kui peale esimest kirvehoopi veel terveid käsi või jalgu juhtub paarisarv olema, siis värskeltlõhutud halg jätab Heleni näkku niisugused jäljed, et edaspidi kannab ta alati prille ja suusamaski. See asi, et noortel naisterahvastel lumel istumine mitte kõige parem mõte pole, ma siinkohal pikemalt ei peatu.

See ei kuulu küll ohutustehnika alla aga nende 2 400kr maksvate jopede asemel oleks puulõhkumiseks võinud vabalt ka mõne vana kadjaka selga ajada. Pildilt paistab, et lõhutakse männipakke ja see ajab riided ja käed vaiguseks.

Need kaks tüüpi, kes tagaplaanil on, on vist mingid suvalised kiibitsejad, mitte Kennarti ja Heleniga seotud isikud. Kui nad seotud oleks, siis nad ei lubaks noortel niimoodi oma jäsemete ja tervisega mängida.

* * *

Mina isiklikult olen ennast puulõhkumise juures vigastanud kahel korral. Esimene kord oli siis, kui ma endale kirve tulehakatuseks pirde lüües hoopis pöidlasse virutasin ja teine kord siis, kui juba lõhutud halgu lõhutud puude hunnikusse visates üks oksakönt sõrmuse taha kinni jäi. Esimest korda meenutab üks arm siiani aga teisest tuli ainult kogemus, et edaspidi võtan paljakäsi puid lõhkudes sõrmuse ära. Rakkus käsi või haiget selga on samuti ette tulnud aga eks seda võib iga töö puhul juhtuda.

Pilt: Sportland.ee

Sildid: #, #, #, #, #
4 comments on “Mis on pildil valesti?
 1. meelis ütleb:

  Ilmselt tegemist mõne järjekordse “staar fotograafi” pildiga kelle ainuke teadmine reklaamist on jänud tasemele sex müüb.

 2. offf ütleb:

  Jah. Tegelikult on peamine asi pildil valesti see, et 21. sajnadil kirvega sihukesi suuri puid lõhkuda on lausa kuritegelik tagurlus. Selle jaoks on ikka puulõhkumismasin ja kirves jäägu tulehakatuse pilbaste tarbeks. Ma arvan, et Kanneart ja Helen sellel pildil on progressi vaenlased ja on igati paras kui nad endal mõne kulendi otsast löövad!

 3. Henrik Aavik ütleb:

  Aarne, sa oled hea puulõhkuja, kuid kehv sarimõrvar. Ilmselt eksitab sind asjaolu, et plika kindad ei lase käeraudu paista. Ilmselgelt kavatseb Kennart naise maha lüüa. Võib-olla on nad jäänud jääpangale triivima ja toitu kaasas ei ole. Liha säilib külmas hästi ning Kennart on otsustanud võtta sellel väljasõidul initsatiivi.

 4. lipelgas ütleb:

  näoilme järgi otsustades ei aima helen muidugi midagi, mis juhtuma hakkab.
  mis aga progressi puutub, siis naised hakivad selliseid pilpaid ühe käega, tänapäeva meestele on võib-olla tõesti vaja puulõhkumismasinat. aint et puulõhkumismasina kasutamise järel on kohtumine EMO-s kindel – järeleproovitud!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*