Kuidas kasutada veebibrauserit

Neti.eeKui ma vaatan, et milliste otsingutega mu bloogi tullakse, tekkib minus kurbus ja masendus. Meie hulgas on väga palju inimesi, kes ei oska oma brauserit ja selle esilehte isegi elementaarsel määral kasutada.

Kus viga näed laita, seal laida.

Üritan siin nüüd lihtsa näite varal selgitada, et kuidas õigesti käituda ja mitte lolle otsinguid teha.

Paljudel inimestel avaneb brauserit käivitades Neti.ee internetikataloog. Neti.ee on tore koht, kus saab kataloogist meelepäraseid lehti otsida ja mis veelgi parem, otsingut kasutada.

Aga põhiasjad kõige pealt.

Igal brauseril, mida ma vähegi aktiivsemalt kasutanud olen, on aadressiriba (pildil tähistatud "1"). Seal on näha kuvatava lehe aadress ning sinna saab ka ise käsitsi aadressi sisestada.

Kuna Neti.ee on ka otsingumootor, siis on kohe lehe ülemises otsas otsingukast (pildil tähistatud "2"). Sinna saab kirjutada neid sõnu ja väljendeid, mida me soovime kataloogist otsida.

Google.comNiisiis, aadressiribale (1) kirjutatakse veebiaadress ja otsingukasti (2) otsingusõna või -fraas. Mitte vastupidi. Aadressiriba ja otsingukast on kaks täiesti erinevat asja.

Niimoodi toimides on internetikasutamine mugavam ning soovitud tulemust on kergem saavutada.

Lisasin ka neile, kel esileheks Google, väikese pildiõpetuse.

Ma tean, et mõningatel juhtudel saab ka brauseri aadressirealt otsingut teha aga tavaliselt annab otsingukasti kirjutatud väljend parema tulemuse.

Sildid: #, #, #, #, #
4 comments on “Kuidas kasutada veebibrauserit
  1. Maria ütleb:

    Tere!

    Küsin ühe varasema teema kohta. Kas said endale koju arvuti? Mul siin on üks päris hea pakkumine. Et kui oled huvitatud siis annan müügis oleva arvuti andmed.

  2. namstoop ütleb:

    Aga veelgi mugavam on jätta üks etapp vahele ja ikkagi otsida otse aadressiribalt ja ühtlasi ka soovitud otsingumootorist.

    Selleks ei pea tegema muud, kui Firefoxis tekitama bookmarkide hulka vastavad järjehoidjad:

    Google
    Name: mida iganes soovid
    Location: http://www.google.com/search?&q=%s
    Keyword: g

    Neti
    Location: http://www.neti.ee/cgi-bin/otsing?src=web&query=%s
    Keyword: n

    Altavista

    Keyword: a

    jne, sama süsteemi alusel milline iganes otsingumootor, peaasi, et “%s” on lõpus

    Keyword’i võib ka omal vabal valikult misiganes panna, seda peab lihtsalt mäletama, et asi töötaks. n ja g ja a tunduvaval vähemalt mulle kõige loogilisemad ;-)

    Ja otsimiseks tuleb lihtsal aadressiribale lüüa vastav keyword ja seejärel otsitav sõna (g otsimidagi). Ja avanebki soovitud otsingumootor, ja seda juba koos otsingutulemusega.

    Eriti mõnus on seda koos Firefoxi sakkide kasutada, avaneb kenasti uus uus sakk, vastavalt soovile siis kas taustal või esiplaanil.

    Väga mugav.

  3. kalju.rautits ütleb:

    Mul on aadressiriba kadunud.kui lülitan sisse kaob tagasi nool.Palun aidake!

  4. Aarne ütleb:

    Äkki aitaks, kui menüüreal teha paremklikk ja valida “Customize”. Siis saab kõik elemendid sobilikele kohtadele lohistada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*