Kuidas MITTE autot müüa

PolitseiautoMüüs üks hea inimene oma auto ära. Ostja võttis telefoni teel ühendust, tuli kohale ja maksis raha ära. Lubas, et ümbervormistamise teeme kah peatselt ära. Peale seda kadus ostja lihtsalt ära ega vastanud enam isegi telefonikõnedele.

Auto kasutamise volitusele, mille müüja talle kirjutas, andis ta oma elukohaks Kadaka tee 180 (niisugust maja pole olemas) ja isikukoodi jättis üldse kirjutamata. Ostmise ajal kasutas ta ühele firmale kuuluvat telefoninumbrit.

Lugu ju paha. Kui uus omanik kusagil mingi jama teeb või kasvõi parkimistrahvi saab, siis lähevad need kõik selle kraesse, kelle nimel auto on.

Õnneks tuli appi sõber internet. Ainukeseks pidepunktiks oli inimese nimi ja telefoninumber, millel temaga enam kontakti ei saanud.

Kasutades eesti.ee nimede statistika päringut õnnestus selgeks teha, et niisuguse nimega inimesi on Eesti rahvastikuregistris alla viie. 1182.ee otsing andis nime otsingu peale vaid ühe, Valgas elava inimese ja ega teised telefonikataloogidki rohkem midagi andnud.

Murrang saabus siis, kui kasutasin ametlikudteadaanded.ee otsingut. Sealt leidsin ühe vaste nimele koos sünniaja ja koduse aadressiga. Vanus umbkaudu sobis. Läksime ühel õhtul leitud aadressile vaatama. Maja välimus, pesunööril kuivavate riiete suurus ja mood ning hoovis vedelevad autoromud andsid aimu, et tegu on õige kohaga.

Kuna keegi meile ust ei avanud, siis tülitasime natuke naabrit. Naaber kuulas meie jutu ära, et keda ja miks meil vaja on ning andis meile naabrimehe mobiili- ja lauatelefoni numbrid. Veel samal õhtul nendele numbritele helistades ajas mees vastu, et tema pole ühtegi autot mitte kunagi isegi näinud rääkimata siis veel mõne ostmisest.

Järgmisel hommikul helistas sama mees samalt numbrilt tagasi ja rääkis, et tema võib siiski auto ostnud inimesega kohtumise korraldada. Tore. Läksime kokkulepitud ajal kohale ja kohtusime ühe täiesti süüdimatu tüübiga. Mees rääkis maast ja ilmast aga mitte sellest, et mis kell järgmisel päeval ARK’is auto ümbervormistamiseks kohtuda. Jutust selgus veel, et ta on auto kellelegi kasutada andnud. Google cache abil leidsin, et tegelikult oli auto aprillis soov.ee kaudu müügis. Ju sai müüdud ja seega sõidab kusagil praegu ringi inimene, kellel pole ostetud auto tehnilist passi ja ilmselt ka kindlustust. Kindlasti on ta väga kuri tegelase peale, kellelt ta auto ostis.

MORAAL: Kui müüd autot, siis kirjuta see KOHE uue omaniku nimele.

* * *

Kaabaka nimi on Ülo Lepp (19.03.1958) ja tema kohta leiad andmeid siit: ÜLO LEPP - petis ja kaabakas.

* * *

Soovi ja Kuldsesse Börsi panin kuulutuse üles, kus otsin kontakti auto ostnud inimesega. Äkki annab koos temaga midagi välja mõelda. Kui keegi teab inimest, kes on ostnud tumesinise Nissan Sunny numbriga 037 EKA, siis öelge talle, et ta minuga ühendust võtaks.

Kui kellelgi on mingeid häid nõuandeid, mida nüüd edasi võiks teha, siis palun teada anda. Kurikaid ning muid spordivahendeid sisaldavad variandid esialgu ei huvita, prooviks kuidagi teisiti. Praeguse seisuga läheb auto ajutiselt ARK'ist arvelt maha.

Sildid: #, #, #, #
16 comments on “Kuidas MITTE autot müüa
 1. Iceman ütleb:

  Aarne vana udu mine võta auto lihtsalt arvelt maha ARKs ja mure murtud :)

 2. Aarne ütleb:

  Selleks, et auto registrist maha võtta, peab kohale minema koos auto registreerimisnumbritega. Numbreid pole.

  Mingit ajutist mahavõtmist saab teha. Ka Internetis ja see saab esimesel võimalusel ka tehtud. Sellega keeran ma muidugi täiesti süütule auto kasutajale…

 3. Eppppp ütleb:

  Lugesin läbi, mõtlesin, ei saa mina aru ühest asjast: mis see Ülo Lepp sellest võitis? Raha ju maksis sulle ära. Ja mingeid trahve sulle tagaselja ei tekitanud?
  Järelikult vist lihtsalt süüdimatu tuulepea (loe: aga mitte kaval kaabakas)?

 4. Aarne ütleb:

  Võitis 600.- mis on riigilõiv auto ümberregistreerimise eest. Üks kuus sotti siit, teine sealt ja tulebki jõukus koju.

  Arvan et ta siiski on kaval kaabakas. Juba auto ostmisel andis ta oma elukohaks olematu maja.

  Ma ei riputaks ta andmeid siia välja kui ma ei arvaks, et ta on kaval kaabakas.

 5. lipelgas ütleb:

  ma loodan, et tänaseks on see auto juba unustatud mure?

 6. mikk ütleb:

  Aarne, sa vana jobu , võta see ausat inimest solvav tekst kiiresti maha, muidu ,jobu ,võivad selle heatahtliku ja ausa inimese sõbrad sind järgmisel antenni paigaldamisel kogemata katuselt alla kukutada ja Sulle oleks tervislik oma autoparsast väljudes seljatha piiluda!

 7. mikk ütleb:

  Aarne, jobukakk,kolm aastat oled solvanud internetis ausaid inimesi mõtle ise endale karistus välja, mina ostsin selle sinu venna müüdud autoparsa sellelt sinu poolt laimatud Ülo`lt tuhande krooni eest ja see läks kohe Kuusakoskisse metalliks sind oleks pidanud sinna sisse panema.

 8. Aarne ütleb:

  Mikk, milline osa minu tekstis tõele ei vasta? Näita kasvõi üks koht.

 9. merle ütleb:

  Parkimistrahv oli ja suisa sel ajal, kui see auto oleks siinsete kirjade järgi juba ammu Kuusakoskis pidanud olema.
  Ilmselt mingi korralik zombieauto, kui Kuusakoskist ära käib ja Vilmsi tänaval pargib.:)

 10. Mikk ütleb:

  Heauskne müüja müüs heausksele ostjale mittekäivituva auto, kuid jättis selle heauskselt enda nimele, võttis lihtsalt raha ja rohkem ei olnud tema asi. Formaalselt ei olnud heausksel ostjal nüüd ei raha ega ka autot. Auto formaalsel omanikul on õigus teha kõiki toiminguid oma autoga seni, kuni auto on tema nimel .Kiirustades ja ilmselge kahjumiga auto minule edasi müünud, Ülo püüdis vist ära hoida neid ebameeldivusi, mis oleks talle osaks saanunud kui heauskne müüja oleks sama autot veel korduvalt heauskselt edasi müünud.Nüüd on heauskne ostja, Ülo saanud tuhandeid kroone kahjumit, hulga tasuta, heauskselt tehtud tööd ja heauskselt levitatud laimu tervelt kolm aastat. Vahest ehk on auto müüja hoopis petis ja kaabakas, aus ja õigeaegne auto arvelt maha võtmine on eelkõige auto omaniku asi, mida ma panen siinkohal kõigile südamele -kui masin jäi tema nimele, siis jäid omanikule alles kõik õigused ja volitused, seega on ostja, ÜLo hoopis usaldav ja heauskne kannataja. See kohutav laim aga- see on kohtu case, ma olen tunnistajana ülo poolel.

 11. Aarne ütleb:

  Mikk, kas sa lugesid mu postitused läbi ka või räuskad niisama?

  Müügi hetkel lunis ostja, et ümbervormistusega natuke viivitada saaks.

  Müüja üritas hiljem KORDUVALT ostjaga ühendust saada ja paberid korda ajada. Ostja ajas selle peale lihtsalt jama, ei vastanud kõnedele, jne. Ostmisel andis ostja enda kohta valeandmeid. Lisaks sellele pidi müüja selle “hea ja toreda” ostja parkimistrahvi ära maksma.

  Ma panin ise Soovi ja Kuldsesse Börsi kuulutused, kus ma petis Ülolt auto ostnuga kontakti otsisin, et müügipaberid korda saaks ajada. Sama kontaktiotsimine on kogu aeg mu postituses ka olemas olnud.

  Mina olen igatahes müüja poolt ja vajadusel ka kohtus tunnistajana.

 12. Jorma ütleb:

  mikk ongi see imeja.
  Tekstiski imbub välja et tegemist on paadunud kurjategija ja petisega.

  smungeldis, muudkui smungeldab ja lahmib asjadega, mis ei ole isagi tema omad.

  selliseid laiajaid on eestis liiga palju!

  Mina teataksin auto varastatuks…

 13. Aarne ütleb:

  Ma olen üsnagi kindel, et rumalaid kommentaare ei jäta siia mitte mingid Mikk ja Guido vaid sm. Lepp isiklikult.

 14. Parseldaja ütleb:

  Sa Mikk sa oleksid pidanud auto minu käest ostma, oleksid kolm korda kallimalt saanud:)

 15. Aarne ütleb:

  Kustutasin siit jälle hunniku kommentaare ära kuna neil ei olnud mitte mingit sisulist väärtust ja üks inimene üritas nendes iseendaga mingit vestlust arendada.

 16. Raido ütleb:

  Eelmise (ja oma esimese) auto müügiga astusin ämbrisse samamoodi. Ostu-müügiblankett sai täidetud ja autoga kaasa antud, aga uus omanik ei registreerinud autot ARK’is ära. Ootaks ka lahendusi. Praegult lihtsalt kustutan registrist ajutiselt iga 2 aasta tagant.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*