Majanduskommentaar: Kroon kukub

MuutumineTsitaat minut . ee’st:

... Kui esmaspäeval kukkus krooni kurss Euro suhtes ligi 30% ja eile kinnitati kursiks 133 krooni ühe EUR eest, siis täna on see suhe juba 255. Nordea panga teatel täna enam keskpanga kursiga valuutaturul tehinguid ei tehtud ja reaalne kurss oli langenud peaaegu 50% alla ametliku. …

Niisiis, krooniga on ühelpool. Õnneks pole tegu mitte Eesti vaid hoopis Islandi krooniga. Pealkiri oli lihtsalt piisavalt intrigeeriv, et seda kasutamata jätta. :)

Nüüd loeb mõni vähese keeleoskusega isik mu blogi ja vallandab oma suhtlusringkonnas paanika: Eesti kroon on kukkunud. Niisiis, kui nüüd Eestis mingi pangapaanika algab, siis mina olen süüdi.

Postimees.ee andmetel otsib Lätis politsei taga neid, kes levitavad jutte pangakrahhist. Meie viimase paanika, kui rumalad kroone eurodeks vahetasid, olla põhjustanud tegelikult valuutaärikad. Pole kuulnud, et neid taga otsitud või karistatud oleks. Erinevalt Lätist soovitatakse Eestis igasuguseid uudiseid pankade raskest olukorrast vältida.

Et taastada usaldus finantssüsteemi vastu ja aktsiaturgude stabiilsus, peavad kaduma uudised, kus üks või teine pank vajab laenu või kuidas otsitakse lisaraha riikidelt, leiab LHV analüütik Joel Kukemelk.

Geniaalne - mida ei tea, seda pole olemas.

Mina lähen võtan igatahes kõik oma raha sularahaautomaadist välja ja viin panka. Siis on pangal rohkem raha ja ta ehk pankroti ei lähe. Tee sina ka nii, niimoodi hoiame pangad elujõulisena ja keegi ei jää oma rahast ilma!

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*