Majandussurutis toob õnne õuele

Poolteist aastat tagasi avaldasin ma ühe suhteliselt koleda graafiku, mis muudkui ülespoole kiskus. Postituses ei avaldanud ma, et millega tegu on aga nüüd võin seda teha küll: tegu oli kodulaenu kuumaksega mis majanduskasvu viljastavates tingimustes muudkui ülespoole ronis.

Nüüd, kus Euribor madal on ja minu laenumakse järjekordselt ümber arvutatud sai, kisub suu vägisi naerule: märtsi ja aprilli laenumaksete vahe on 1 115.95 krooni aprilli kasuks.

Laenumakse graafik

Niisugust pisikest makset on mul vähemalt kuni septembrini sest järgmine ümberarvutus tuleb alles oktoobris.

Järsk stabiilsus maksetes 01.2008 tuli sellest, et ma käsin 2007 detsembris pangas intressi maha kauplemas ja muidki tingimusi muutmas. Õige tegu oli.

Kokkuhoitud resursid suunan muidugi kohe tarbimisse ja edendan seeläbi Eesti majanduse jälle tõusuteele. :)

Sildid: #, #, #, #, #, #
5 comments on “Majandussurutis toob õnne õuele
 1. Priit ütleb:

  Ohoo… peab vist ka panka minema…

 2. Aarne ütleb:

  Kas pole mitte nii, et kui sa praegu panka lähed lepingut muutma, siis ohustab sind hoopis marginaali tõus ja lisatagatise nõue. Koos lepingutasudega sööb see Euribori languse ära.

 3. Indrek ütleb:

  Ojaa, isegi kui sa tahaksid tühipaljast laenumakse kuupäeva sobivamaks muuta, tähendaks see lepingumuudatust, mille raames kasutab pank kohe võimalust marginaali tõsta.

 4. Olev ütleb:

  Seejuures veel iga lepingu muudatuse eest kasseerib pank veel 1% laehusummast, mis miljoni kroonise laenu korral on 10 000 krooni …

 5. Aarne ütleb:

  2007. lõpus oli täiesti võimalik ka kokkuleppele saada. Mina pakkusin variandi, et kuna ma olen hea klient ja kõik on alati õigeaegselt makstud, siis võiks kõik vajalikud muudatused teha ilma lepingutasuta. Pank polnud mu ettepanekuga nõus ja arvas, et no 500.- võiksin ma ikka maksta. Nõustusin nendega. Ikka olen rahul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*