Mina elaks 5000ga kuus ära küll…

... kui keegi maksaks mu eest pangalaenu ja kõik igakuised arved. Üldse poleks muret ja täitsa lahedalt saaks hakkama. Veelgi paremini saaksin hakkama, kui keegi kõik mu kulud kinni maksaks. Siis poleks palka nagu eriti vajagi. Kui ma kõige eest ise pean maksma, siis ei mängi 5 000ga kuidagi välja.

Aga on ka osavamaid, kui mina. Näiteks Ojuland saaks viie tuhhise palgaga hakkama. Lipstok seevastu alguses ülbas, et saab hakkama küll, aga pärast ütles, et tegelikult ikka ei saa. Niisugused väited kõlavad kõvasti üle keskmise teenivate inimeste suust üsna ebausutavalt ja lausa ülbamisena. Võibolla pidasid nad silmas hoopis 5 000 kroonia päevas...

5K palgaga saaks hakkama endale kuuluvas pisikeses ahjuküttega korteris elav vanapaar, kellel lapsed juba suured ja suurem jagu eluks vajalikku inventaari juba olemas. Kui 2 x 5 000 krooni kulutada vaid minimaalsetele kommunaalmaksudele ja söögile, siis võiks äraelamine isegi reaalne olla. Söök tuleks turult ning riided kaltsukast ja oleks kahepeale võimalik ära elada küll.

Helgema poole pealt kah midagi. Olen kuulnud, et Ojulandi mees pidi kraanajuhiks õppima. Osav kraanajuht saab ilmselt korralikku palka ja kui Ojuland pere eelarvesse omalt poolt veel 5K juurde paneks, siis vast saaksid kuidagi läbi. Teisest küljest elavad nad vist päris suures majas ja selle ülalpidamine ei ole kah kindlasti odav.

* * *

Lisan siia veel ühe toreda koleda graafiku. Nagu näha, läheb kõik ainult kallimaks. Varsti enam 5 tuhandega välja ei vea.

Maksegraafik

Graafik on täiesti tõsieluline ja kajastab igakuiselt ühte põhjatusse auku minevat rahasummat.

Ja üks fakt siia juurde veel: Viis tuhat kuus = 0.00190132588 hertsi. Vaata ise järele: Google.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
7 comments on “Mina elaks 5000ga kuus ära küll…
 1. pilleriin ütleb:

  et 10k eeldab äraelamist siis, kui kõik on olemas?
  vale puha :)
  kahekesi saab alla 10k-ga elatud normaalses 3-toalises korteris (laenu ei ole), osta süüa normaalsest poest (ka. Stockmann), osta uusi riideid ja jalanõusid, käia väljaski. minu puhul oleme kaks siis mina ja lasteaiaealine laps. kass peale selle (ja tema sööb ainult mingit kallist spetstoitu).

 2. Aarne ütleb:

  Siis sa oled väga osav majandaja. Au ja kuulsus sulle.

  Teoreetiliselt on võimalik ära elada ka üldse ilma raha kasutamata, aga see on siiski äärmuslik erand. Ja loomulikult võib enamvähem lõppmatuseni vaielda, et mis on “normaalne äraelamine”.

  Kui keegi, kes teenib 5K päevas, ütleb, et ta saaks 5K kuus hakkama, siis mulle tundub see siiski mõttetu ülbamisena. Mina võin mõttetult ülbitseda. Eesti Panga president ja Riigikogu liige ei peaks seda tegema.

 3. pilleriin ütleb:

  kusjuures ma ei ole osav majandaja. ma ei väida, et me elame lahedalt ära. kaugel sellest.
  tglt mõtlen ma kogu aeg nendele, kes saavad veel vähem palka ja sellest kah ära majandavad :O

  (ja no muidugi võin ma ülbitseda, näiteks sellega, et ma suudaks ka 5k päevas lõdvalt ära kulutada)

 4. Annika ütleb:

  Ja kõige selle kõrval tundub eriti mõnitamisena, et tudengitele stippe ei tõstetud. Mina elan 4000 krooniga kuus. Maksan sellest üüri, ostan söögi, riided, õppevahendid (raamatud, printimised, paljundamised), sõidan kaks korda kuus sada kilomeetrit eemal elavale emale külla, käin peolgi.. Igal gripihooajal värisen, sest ravimid maksavad üle mõistuse palju. Aga elan minagi.

 5. Priit ütleb:

  Ehk siis 1 iga 525.948766s kohta :)

 6. asd ütleb:

  mina elan ~10k kuus. hetkel läheb pool korteri üüriks. laenu võtta lihtsalt selle palgaga ei jõua, sest lisatagatist või suuremat algkapitali kuskilt ei leia.

  aga kui üür/laen välja arvata, siis elab 5k kuus ilusti ära. isegi kahekesi. proovitud. töötab.

 7. lipelgas ütleb:

  sotsiaalse eksperimendi korras võiks seda isegi proovida. see tähendab siis 5000 eeku per nägu??? aga ma ei tee seda ilmselt veel sel kuul (sest ühel näol on ümmargune sünnipäev) ega ka järgmisel kuul (veel ühel näol on sünnipäev ja kuigi mul ei ole olnud au teda isiklikult tunda, ei ole ükski pidu ülearu).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*