Mina – overclocker!

Kiirendasin täna oma protsessori 10% üle, senise 1800MHz pealt 1980MHz peale. Esimest korda elus tõstsin protsessoril volte. Selle tulemusena käib masin praegu 9x220 senise 9x200 asemel.

See ei ole muidugi mingi ülim võit aga eks ma proovin veel. Emaplaadiks on mul DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D (mis igasuguste reviewde järgi on ilgem paugupill) ja protsessoriks Athlon 64 3000+ Venice s939.

Kuna ma AMD ülekiirendamises olen täielik amatöör, siis teen kõiki kiirendamisi aeglaselt väikeste sammudega. Vahepeal kontrollin siis Prime95'ga, et kas masin ka stabiilselt käib.

Jahutuseks on Zahlmann CNPS7000A-Cu ja prose temperatuur on peale tunniajast kiusamist tõusnud 45°C'ni.

Senised paremad tulemused tulid Intel P2 prosega mille ma sain 350MHz asemel 415MHz peale. Seejuures ei kasutanud ma mingeid lisajahutusi ja masin oli stabiilne.

Minu uuest masinast on rõõmu ka pisiperele: minu vana 1.4GHz 640MB RAM masina saavad lapsed nüüd väikestel lisatingimustel endale.

Sildid: #, #
3 comments on “Mina – overclocker!
  1. Pronto ütleb:

    Ma otsustasin, et hakkan alles sügisel 1337 h@xX0r1ks ja asun uut masinat ehitama. Senikaua kogun raha.

  2. Priit ütleb:

    Aha, sa oled arvutit vahetanud, vää?

  3. Aarne ütleb:

    Vanast masinast jäid alles CD kirjutaja ja kõvaketas. Monitor, kõlarid, veebikaamera, klaviatuur ja hiir on kah vanad. Ehkki, klaviatuur ja hiir on uued, nii ~kuu aega vanad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*