#minutwitter läbi, Minu Eesti ees

LaevadKiire hommikune kokkuvõte #minutwitter aktsioonis mulle enim meeldinud tweetidest (“säuts” pole piisavalt mehine sõna, et ma seda siinkohal kasutada saaksin) juhuslikus järjekorras:

@martkase: Hakata minutwitter vestlusringi korraldama kord kuus 2 tundi #minutwitter

See on hea idee, mille rakendamise kulud on praktiliselt 0. Mulle sobiks paremini, kui koosolekud toimuksid enne südaööd. Kas see muudab kuidagi maailma? Arvan, et muudab. Kui inimestel on häid ideid siis on nad paremad ühiskonna liikmed kui need, kes niisama tuima näoga telekat vahivad.

@foobia: Kahe käega poolt SMS laenude keelustamisel, üleüldse kõiksugu kiirlaenud. #minutwitter

Mina olen selle idee vastane. Kõik peab olema lubatud. Vaval maal peab mul olema võimalus teha tegusid isegi siis, kui need on mulle kahjulikud. Kui liiga tegijaks muutun, siis järgnegu sellele loomulikult sanktsioonid.

@SiimLepisk: #minutwitter IT-riigihangetes peaks alati olema sätestatud miinimum- ja maksimumhinnad. Ja maksumuse kriteerium alati <50%.

Olen osalenud paljudel riigihangete pakkumistel (mitte IT alastel) ja pahatihti on ainsaks hindamise kriteeriumiks hind. Ma võiksin pakkuda uue Tallinn-Tartu magistraali asemel jalgrada Pärnust Paide ja saaksin riigihanke võita sest minu pakutud hind oli madalaim. Seda, et ma pakkusin tehniliselt parima lahenduse, tihtipeale ei hinnata. Võib-olla annaks selle probleemi lahendada mingi muudatusega riigihangete seaduses…

@jkaljundi: OÜ miinimum osakapitaliks 1 kroon #minutwitter

Siia polegi midagi lisada sest see on oma lihtsuses nii hea.

@Eemeez: Kuidas tagada, et #minutwitter ideed kuhugi ka jõuaksid ?

Täna peaks olema hea päev selleks, et oma ideed mõnes mõttekojas avalikustada. Kindlasti on kusagil täpselt selle idee teemaline koda, kus on inimesed, kes on nõus idee ära kuulama, sellel teemal arutlema ja selle “kuhu vaja” kirja panema. Osalusdemokraatia raames saab oma idee kirja panna lehel osale.ee

* * *

Lõpetuseks üks mõte, mis mul endal pähe torkas: Teeme ära 2010 tuleb teha nii, et oleks olemas nii see osa, kus inimene reaalselt oma kätega midagi teeb ("teeme käed mustaks" osa) ja sellele järgneks mõttetalg “värskelt kokku korjatud hunniku” (mõtlemise osa) kõrval.

Ja kõige lõpetuseks 2 mõtet:

@veiko: Kell 02:00. #minutwitter sai läbi. 120 min. jooksul 282 säutsu. 2,35 säutsu minutis. Kokkuvõtted lähinädalal http://tinyurl.com/minutwitter

@martkase: mida te arvate, milliseid tänastest ideedest saaksite te aidata reaalsuseks muuta? #minutwitter

Au ja kuulsus kõigile, kes võtsid vaevaks öösel Eesti asja ajada!

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*