Mis mulle uue blog.tr.ee juures ei meeldi

AkenNädala alguses on blog.tr.ee kõvasti uuenenud. Vastavat teadet saab lugeda ka siit: Blog.tr.ee uuenes. Nagu ikka, on kõik uus ja ebatraditsiooniline väga halb.

Mõned tähelepanekud:

 • Kuhu on kadunud kõik feedid? Tõsiselt, miks niisugused kasulikud asjad ära on kaotatud? Pange kohe tagasi, see oli minu jaoks saidi kõige väärtuslikum osa!
 • Otsing? Teine tõsiselt vajalik asi on müstiliselt kadunud.
 • Vanad lingid postitustele ei tööta enam. See tähendab, et nendel blogijatel, kellele meeldib teistele läbi blog.tr.ee viidata, on nüüd blogis hunnik katkiseid linke mis viivad blog.tr.ee esilehele.
 • “Huvitavad blogilistid“ ja “Uued postitused“ on vist küll kogemata vales järjekorras lehele saanud. Uued postitused peaksid raudselt eespool olema, kui listid.
 • Vanad lemmikblogijate nimekirjad on kadunud. See eest saab uusi lemmikute nimekirju koostada. :) Kuna ma loen kõiki oma lemmikuid nii ehk naa Google Reader’i vahendusel, siis see mind eriti ei morjenda.
 • Tundub, et sisselogitud ja -logimata kasutajatel on mõlemail samad võimalused, st. enda registreerimine ei anna mingeid eeliseid, va blogilistide koostamine. See on küll tore.
 • Enda profiili alt on kadunud võimalus blog.tr.ee'd oma uuest postitusest informeerida.
 • Postituse pealkirjal klikkimine viib nüüd ka sisselogimata kasutaja otse postituse juurde. Kadunud suht-koht mõttetu vahelehekülg ja ülemine riba.
 • TOP-postituste juures näeb ka viimaseid kommentaare. Ülitore!
 • TOP100 vaatamiseks ei pea enam sisse logitud olema. Selle eest on funktsionaalsust kõvasti nuditud.

Paljud asjad on lahti seletatud eelpool viidatud web.tahvel.info postituse kommentaarides. Mina igatahes ootan kiireid lahendusi esimese kolme väljatoodud tähelepaneku osas.

Sildid: #, #, #, #
8 comments on “Mis mulle uue blog.tr.ee juures ei meeldi
 1. andris ütleb:

  RSS on praeguseks tagasi. Kanalite RSS aadressid on nüüd vaid veidi teise kujuga.

 2. Aarne ütleb:

  Super! Kui nüüd veel otsingu kah tagasi saaks…

 3. Ninataga ütleb:

  Mina ei leia pooli enam ülesse, keda lugeda arvastasin :S
  Täiesti tigedaks ajab kohati :S

 4. algarv ütleb:

  Mina ei näe enam seda, kes on minu blogi lugenud. Kas sellist funktsiooni enam ei olegi?

 5. German ütleb:

  Lisaks sellele on tekkinud lisakoht lehe ülemises osas (arvatavasti edasiste reklaamibännerite tarvis). Loodame, et liiga vilkuvaid ei tule.

 6. friizu ütleb:

  Minu 3’st rss voost jäi järgi üks, mis on esilehel varjatud (ja nüüd ongi vist nii). Kõik lemmikud läksid kaduma ja minu kanal mille rss’i kasutasin on ka hingusel. Selles mõttes ma rõõmust ei hõiska, kas teenust edaspidi kasutan, sõltub tõenäoliselt sellest, kiiresti ja kas üldse olukord paraneb, kuna minu blogi statistikast andis blog.tr.ee 2-5% külastust, siis selles mõttes suurt kadu pole ja rss vood oma lemmik blogidest miksin kokku vast mõne stabiilsema välismaise teenusega …

 7. Oop ütleb:

  Otsingute jaoks on Google Blog Search niikuinii märksa parem. Zeitgeisti selle ja Eesti-otsinguga vist kahjuks kombineerida ei anna, muidu olekski oma pisike blogtree käes. Fiidriideriomanikele ei paku kanalid jms kola niikuinii erilist lisaväärtust.

 8. Aarne ütleb:

  Google Blogsearch otsib üle maailma. Vahest on tore teada, et mida Eesti blogija asjast arvab. Selleks sobis blog.tr.ee otsing väga hästi.
  Ja mõnede blogilistide feede ma tõesti jälgisin Google Reader’i kaudu. Enamus huvitavaid blogisid tulevad siiski otse REaderisse ja minu kaotused eriti suured polnud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*