Olen nüüd BIZI

BIZI esilehekülg
BIZI sisu

Regisin ennast bz.ee lehel ära ja olen nüüd BIZI.

Mulle tundub, et tegu on Twitteri klooniga, mingeid erilisi erinevusi ma ei märganud. Twitteri eeliseks on vast suur ülemaailmne kasutajaskond aga BIZI on see eest eestikeelne.

Üks tore erinevus, mis mulle silma hakkas on see, et BIZI's saab lisaks sõnumile üles laadida ka pildi või klipi oma veebikaamerast.

Videoga olin alguses natuke raskustes. Peale klipi salvestamist ei saanud ma aru, et vaja oleks vajutada lihtsalt tavalist "Saada" nuppu ja video enda juures ei ole vaja midagi rohkem teha. Lõpuks sain asja siiski tehtud.

BIZI kujundus (pildid üleval) on silmale sõbralikum kui Twitteri ere sinakasroheline (pildid allpool). Lehe allservas olev menüü võiks natuke rohkem välja paista aga kõik muu tundub küll silma rõõmustav olevat. Välimust e. skinni saab ka ise mingil määral muuta aga seda ei ole ma viitsinud teha.

Mulle tundub, et BIZI oma blogipostitustest teavitamise plugina kirjutamine ei ole teab mis raske asi, vajalikud juhendid (API) on lehel olemas. Ise ma seda siiski ette võtta ei julge, ma pole ju programmist.

Kiirsõnumdamise tuge on samuti lubatud. Ootan huviga.

* * *

Twitteri esilehekülg
Twitteri sisu

Twitteri kasutamine on minu jaoks lihtsam ja mugavam: oma blogi admin-liidese kaudu saan ma ilma teisele lehele navigeerimata oma tweedid kirja. Samuti teavitatakse teenust automaatselt minu blogi uutest postitustest. Selleks kasutan ma Twitter Tools nimelist WordPress’i pluginat.

Lisaks saan ma ka Live Messengeri kaudu tweetida ja jälgitavate sõnumeid lugeda. Selleks tuleb lisada oma kontaktide hulka twittd@live.com ja ongi valmis. Midagi installida pole vaja. Niisugusest vingest asjast saad täpsemalt lugeda lehel twittd.nodehub.com. Toetatud on ka teised popimad kiirsõnumdamise programmid.

* * *

Tegelikult ei näe ma kumbagi teenuse kasutamisel suuremat mõtet. Mul ei ole üldse mingit vajadust kaaskodanike pidevalt oma asjadega kursis hoida. Kui midagi öelda on, siis kirjutan oma blogisse. Pealegi, mikroblogimine on ainult friikidele. :)

Kuna nüüd, kus ma Twitterit läbi Messengeri kasutan, on see nii lihtne, siis äkki ma tõesti viitsin sinna ka miskit kirja panna.

Paistab, et ka suurem osa mu sõpru ja tuttavaid neid teenuseid ei kasuta. Proovisin nii Gmail’i kui Messengeri kontaktide hulgast kasutajaid leida kuid ei leidnud kummalegi teenusele ühtegi.

Kui sa siiski selle vähese vastu huvi tunned, et mida ma nendes teenustes avaldan, siis oled teretulnud jälgima.

Minu kontod: Twitter ja BIZI.

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*