Mustamäe turg saab pisikese parkla

Lugesin Delfist uudist, et oktoobri lõpus läheb Mustamäel uue turu ehituseks lahti. Praegu on käimas riigihanked turule erinevate trasside rajamiseks. Artiklit illustreerivad ilusad pildid sellest, milline turg kunagi välja hakkab nägema.

Ühelt väga ilusalt pildilt lugesin kokku, et turule tuleb ainult 43 parkimiskohta.

Turu parkla

Oletades, et iga autoga tuleb turule 2 inimest, saame klientide arvuks 86 inimest. Lisaks tulevad muidugi naabermaja Maiu ja Maša jalgsi kohale ning Peeter ja Mihhail saabuvad trolliga. Kahe turuhoone ja välilettide jaoks ikka nagu rahvast vähevõitu.

Kasutatud pilt pärineb eelpool viidatud lingilt.

Sildid: #, #, #, #
5 comments on “Mustamäe turg saab pisikese parkla
 1. Gerd Tarand ütleb:

  Veidi vähem ilusalt pildilt http://www.gerdtarand.eu/arhiiv/6334 kokku lugeda, et parkimiskohti on 48 kavas. Reaalne vajadus oleks tõesti ilmselt 2-3 korda rohkem ja seda, et kitsaks läheb on siin, seal mainitud päris palju. Ühistranspordiühendus ja ümbritsev asusutustihedus vast veidi päästab.

 2. Aarne ütleb:

  Gerd, mikskipärast oli sinu postitus mul kahe silma vahele jäänud. Seal on oluliselt rohkem infi, kui Delfi või Raepress annavad.

 3. EppKris ütleb:

  Ummmoorikaks muudab asja see, et autoga saabujate seas on tõenäoliselt ka ports müüjaid ja turutöötajaid. Võta kohe 20 kohta maha veel…

 4. Terje ütleb:

  Ähh, seal kõrvalmajas (ja neid on seal ju ikka mitu) elab kokku ka rohkem inimesi kui mõnes suuremas Eestimaa külas. Kas nad aga maxima asemel just turule tahavad minna, on iseasi. Tõenäoliselt tahavad nad oma autosid seal parklas edasi parkida nagu varem, nüüd saaks ju lausa tasuta.
  Nõmme turule on pealegi palju meeldivam jalutada, saab meeldiva kasulikuga ühendada. Kes see siis turul käib kiiruse pärast?

 5. Anton ütleb:

  Kokku oli hoonete ja lettide alust pinda mingi 1800m2 (mastaabi võrdluseks juurde ülemiste keskus 50000m2). Parkimine on kavandatud seal ilmselt kinnistu suurusest lähtuvalt ja ettenähtud normatiivist. Kui ei eksi, siis antud piirkonnas peaks kaupluse 50m2 kohta olema 1 parkimiskoht, seega norm kokku nõutud 36 kohta. Kavandatud on aga 43 või üle selle. Kallid kaasmaalsed saage aru, et kui sinna teha poole kinnistu suurune asfaltplats 100 auto jaoks, siis ei tasu antud kinnistule rajadagi turuhooneid (ruumi ei jää lihtsalt). Inimesed virisevad, et masu ja raha pole aga autoga sõidab igaüks. Kasutage ühistransporti ja jääb turukraami ostmiseks palju rohkem raha üle!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*