Olen sisenenud mobiilsideteenuste turule

LendkoerEi, ma pole hiljuti käivitanud mõnd uut ja innovatiilist mobiilteenust. Tavakõnesid või kiiret internetiühendust ma ka pakkuma ei hakka. Isegi ühtki isiklikku GSM saateantenni mul (veel) pole. :)

Vabaturule sisenen seekord hoopis ostjana.

Nüüdseks on kõigi mu praeguse mobiilsideoperaatoriga (EMT) sõlmitud tähtajalised lepingud lõpule jõudnud ja saan ilma enneaegse lepingu lõpetamise trahvihirmuta endale vabalt teenusepakkujat valida.

Mulle vajalikud teenused (kõned, natuke internetiühendust ja mobiil-ID) on kõigil meie pakkujatel olemas. Levi peaks samuti justkui kõigil terve Eesti ära katma.

Ega mul muud põhjust, peale hinna, alternatiivide otsimiseks pole. Mu pea 12 aastane kliendistaaž ühe teenusepakkuja juures pole mulle küll mingeid erilisi rõõme toonud. Muresid õnneks samuti mitte.

Kui ma kusagilt mõnd juttu loen, kus mõne pakkujateenustega seonduvatest muredest räägitakse, siis tavaliselt on kommentaarides kohe ka teiste kohta samad mured välja toodud.

Vabadus vabaduseks, aga äkki ei peakski vahetama hakkama... Ei teagi nüüd, mida ette võtta.

Sildid: #, #, #, #, #
5 comments on “Olen sisenenud mobiilsideteenuste turule
 1. drBarman ütleb:

  Endal Tele2, perepakett, neli numbrit paketis, miinimumarve 300 krooni. Kõnealustustasu puudub, omavahelised kõned tasuta, nii et isegi naine ei jaksa miinimumarvet täis lobiseda :(

 2. Aarne ütleb:

  Minu lapsed on kõnekaardi peal sest nad ei saa kuidagi aru, et telefoni kasutamine maksab raha.
  Ega mul praeguse MinuEMT paketi üle eriti nuriseda polegi põhjust aga vähem maksta meeldiks ju kõigile. :) Nüüd on mul vabadus täitsa vabalt valida.

 3. drBarman ütleb:

  Minu lapse puhul aitas GPRS-i operaatoripoolne ärakeelamine hoida kokku ca 3/4 arvest. Lisaboonusena jäid ära ka MMS-id. Aga miinimumarvet ei suuda ka tema täis rääkida.

 4. Kristjan ütleb:

  10 a Elisa klient, ei osanud siiani viriseda. Aga nüüd nad ei oska enam arveid teha. Miinimumarve summas on kõik teenused kokku löödud ja ma ei saagi teada kui palju ma räägin, sõnumineerin või surfan. Klienditeeninduses vastati nipsakalt, et nii jääb. Kas teised operaatorid suudavad saiad ja piimad arvel eraldi ära näidata?

 5. Aarne ütleb:

  Minu EMT arvel on küll erinevad kõned, SMSid, internetikasutus, kuutasud, jne eraldi ridadena väljas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*