WordPress 3.0 väljas

WordPress 3 "Thelonious" on eilsest õhtust väljas! Kuna ma olen kolmandat versiooni juba beetadest alates kasutanud, siis õhtu mulle suuri üllatusi ei toonud.

WordPress 3.0Tähtsamad uuendused:

 • "Tavaline" ja mitmekasutaja WordPress on nüüd kokku liidetud.
 • Pluginate ja teemade uuendamine on nii lihtsaks tehtud, et enam pole küll kellelgi vabandust, et "ma pole viitsinud uuendamist ette võtta".
 • API teemade mudimiseks. See on pigem oluline arendajatele ja teemameistritele.
 • Uus "default" teema Twenty Ten.
 • Administraatori nime valimise võimalus. Pahadel on nüüd palju keerulisem su blogisse sisse murda sest lisaks paroolile peavad nad nüüd ka kasutajanime välja nuhkima.
 • Lühikesed wp.me lingid sisse ehitatud. Twitteri kasutajatele hea aga ma ise olen vana hea bit.ly peal.

Sellele, kes juba ammu blogi peab, pole need uuendused võib-olla kuigi tähtsad sest kõik oli ennegi paigas ja töötav. Uut kodulehte luues annavad tehtud uuendused siiski veel mõne põhjuse, miks just WordPress oma kodulehemootoriks valida.

Nendele, kes kahtlevad, soovitan ma uuendus ikkagi ära teha. Admin-liideses mingeid kõrvulukustavaid muudatusi pole ja sa saad oma tavapärase postitamise rutiiniga rahulikult edasi minna.

Kui mina su blogimisel kätt hoian, siis on su blogitarkvara juba uuendatud.

Sildid: #, #, #
2 comments on “WordPress 3.0 väljas
 1. Ailar ütleb:

  Isegi ma tegin ta nüüd lõpuks ära, uuendamise siis. Aga aru küll ei saaks, et midagi muutunud oleks. Välja arvatud Appearance all mingi Menu loomise võimalus. Muud ei midagi. Ja kas see 5 punkt juba varem olemas ei olnud? Kus see kolmas punkt, API teemade mudimine veel on?

 2. Aarne ütleb:

  Ma olen täitsa seda meelt, et vanale blogijale ei muutunud suurt midagi. Neil olid ennegi asjad paigas. Nüüd on lihtsalt uutel alustajatel veel mõni põhjus juures just WordPressi, mitte mõne teise platvormi pealt alustada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*