Ostan digipeegli

JäneskassKätte on jõudnud niisugune aeg, kus on tekkinud vajadus ühe fotoaparaadi järgi. Seebikarp on kodus juba olemas ja seekord oleks midagi vingemat vaja.

Nõudmised on niisugused:

 • Canon 400D. Seda marki on mitmelt poolt soovitatud. Loomulikult võib ka parem mudel olla.
 • Tegu peaks olema komplektse asjaga, st objektiiv(id), aku(d), kaablid, mälukaart, jne peaks kõik kaasas olema.
 • Kehtiv garantii oleks tore.
 • Kui komplektis on makroobjektiiv, siis see on tugevaks eeliseks teiste pakkujate ees.
 • Raha on 5 000.

Kõik pakkumised, küsimused ja soovitused võib jätta siia kommentaaridesse, saata meilitsi merle.toompark/at/gmail.com või edastada telefonile 503 0976.

Sildid: #, #, #
13 comments on “Ostan digipeegli
 1. Soovitaja ütleb:

  Osta parem Nikon.

 2. Merle ütleb:

  Miks on Nikon parem kui Canon?

 3. Henrik Aavik ütleb:

  Iga Nikon ei olegi lihtsalt parem. Soovitati ju, et osta PAREM Nikon. Halvemat ei ole mõtet ju osta :)

  Aga tegelikult ei ole Nikon üldse parem, pigem võrdne. Ühel on üks mudel parem, teisel teine. Vaata tuttavate järgi mis neil on, saate vahel objektiive šeerida.

 4. Priit ütleb:

  Ma arvan et selle eelarvega ei saa eriti nõudlik objektiivide osas olla. Jah, mõni vanem D400 võib olla odav, aga head objed keeratakse ette uutele kaameratele.

 5. kaur ütleb:

  Makrot selle raha eest kindlasti ei saa. Kõige odavam (Tamroni) makroobjektiiv maksab poes 7000 krooni. Canoni 50mm compact macro on veel odavam, aga see ei ole päris makro ja vaevalt keegi seda müüb ka.

 6. busse ütleb:

  canon 400D ) on hea valik, kui tahad kasutatud vidinat, aga mis on asjalik.

  kolm aastat kasutasin muretult ja siis otsustasin, et aeg uuendada.

  5k eest saad kere ja 50mm fix komplekti vast kätte küll.

  mis puutub nikon vs canon, siis see on lõpmatu vaidlus. kellele ema, kellele tütar. sama sisuga. uuemad nikonid on kiiremad/vingemad, samas kajastub see ka hinnas. kasutatud tehnika puhul kui nikon, siis vast d80.

 7. Marko Rillo ütleb:

  Loe Ken Rockwelli blogi. Ta on armutult kritiseerinud kõikide suuremate kaamerategijate vidinaid. Tema soovitus oleks algaja esimese digipeeglina soetada omale Nikon D40 või selle järeltulija D5000. Jääks ka eelarve piiridesse:
  http://www.kenrockwell.com/tech/recommended-cameras.htm

  Aga lõppude-lõpuks on Nikon vs Canon vaidlus lõputu aasimise teema. Mõlemal on olemas oma tohutu fännide armee. Plusse ja miinuseid leitakse nii ühele kui ka teisele. Ise pole ka ilmselt sõltumatu – alates 1999. aastast Nikoni keredega ja optikaga üles kasvanud.

  Ja veel: kui tahad raha kokku hoida, siis pigem osta optika mõnest hea mainega second-hand poest. Ise olen palju tellinud: http://www.keh.com. Samuti on ka Adorama ja B&H Photo Video lehtedel “used equipment”. Nad kõik on ausad toote kvaliteedi kommenteerimisel. Enamikel juhtudel tuleb kasutatutega kaasa ka garantii.

 8. kaur ütleb:

  Kõige lihtsam on võtta mõnelt sõbralt laenuks Nikon ja teiselt Canon ja mõlemaga natuke pilti teha.

  Moodsad kaamerad on natuke nagu pereautod… kõik töötavad ja töötavad piisavalt hästi; ja vaidlused on umbes tasemel “aga mul on peeglite soojendus hinna sees! – aga mul on kanuukäru ostmise võimalus!”. Ehk siis, kõik valikud on tegelikult piisavalt head.

 9. lipelgas ütleb:

  merle, nüüd sa siis tead, mille sisse sa astunud oled :P

 10. tiia ütleb:

  soomes on selline lk nagu huuto.net, kus igatsugu asju müüakse, sealt ka see viide. jälgi ise mängu, äkki satud õige kaamera otsa :)

  http://huuto.net/fi/showlist.php3?tits=Canon+400D&ccat=177&ncat%5B%5D=177&odir=A&order=R&start=0&num=50

 11. merle ütleb:

  Nikon D40 on kobe fotokas, ei saa midagi öelda, olen seda juba pikemat aega laenanud ning sellega pildistanud. Minu pildistamise huvid on aga üsna spetsiifilised ja mul on vaja makroobjektiivi, kuid laenatud aparaadile ei osta ju objektiivi, mis on kallim, kui mu auto:) Pealegi on Liinal Norito Hasekawa juba õie lahti teinud, seepärast pean kiirustama.

 12. Allar ütleb:

  mis Sa selle kaameraga teha tahad? st. kuidas sa seda seebikarbist edasiminemist enesele põhjendad?

 13. Merle ütleb:

  Et kas tahan sellest rääkida? Tahan jah, tahan pildistada maastikku, pildistada inimesi ja siis muidugi orhideesid. Lillede pildistamine on minu hobi olnud juba pikemat aega. Maastikud siiski alles natuke üle aasta. Tahaks paremaid võimalusi, tahaks mängida, tahaks õitest makrovõtteid, tahaks filtreid objektiivi ette kruvida…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*