Partei vajab muutust

LehmadPostitan siinkohal väljavõtte ühe tuntud poliitiku kirjatükist. Millisest parteist on jutt, jäägu lugejale endale välja mõelda.

* * *

Meie partei tegutsemise tingimused muutuvad põhjalikult. On kätte võidetud koosolekute-, ühingute- ja trükivabadus. Muidugi on need õigused äärmiselt ebakindlad, ja jääda lootma praegustele vabadustele oleks meeletus, kui mitte kuritegu. Otsustav võitlus on veel ees ja ettevalmistamine selleks võitluseks peab seisma esiplaanil. Kuid ühtlasi on vaja kõige ulatuslikumalt ära kasutada praegune, suhteliselt laialdasem vabadus. Kõrvuti konspiratiivse aparaadiga on tingimata vaja luua ikka uusi ja uusi, avalike ja poolavalike, parteilisi (ja partei ümber koonduvaid) organisatsioone. Seda viimatinimetatud tööd tegemata ei ole mõeldav, et me kohandame oma tegevuse uutele tingimustele, et me suudame lahendada uusi ülesandeid.

Sildid: #, #
3 comments on “Partei vajab muutust
 1. HillarP ütleb:

  Kommunistlik partei esimese iseseisvusaja alguses? Anvelt või Kingissep?

 2. Aarne ütleb:

  “Partei reorganiseerimisest” on esimene Lenini artikkel, mis avaldati ajalehes “Novaja Žizn”. Lenin kirjutas selle pärast emigratsioonist Venemaale tagasipöördumist. See artikkel oli aluseks resolutsioonile “Partei reorganiseerimine”, mis võeti vastu Tampere konverentsil 1905. aasta detsembris.

  Allikaks on V. I. Lenin, Valitud teosed, Tallinn 1962.

 3. viiu ütleb:

  Ei ole midagi uut siin päikese all…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*