Tuberkuloosipäev

TuberkuloosIga aasta 24. märtsil tähistatakse maailma tuberkuloosipäeva. Päev on mõeldud selleks, et tõsta tuberkuloosialast teadlikkust ja kaasa aidata pingutusele sellest haigusest võitusaamisele. Tuberkuloos (tuntud ka kui tiisikus) on väga kuri haigus mis võib peale kopsude ka luid, liigeseid ja neere kahjustada. Selle haiguse kätte sureb igal aastal ~1.6 miljonit inimest.

Punane Rist on teatanud, et riigid peaksid tegema suuremaid jõupingutusi vanglates tänu ülerahvastatusele ja kehvale toidule leviva viiruse ohjeldamiseks. Just vanglates levivat tuberkuloos 10 kuni 40 korda rohkem, kui mujal. See käib muidugi kolmanda maailma kohta.

Olen kuulnud ka juhusest, kus Eestis maakoha poe juures sõpradega õlut rüübanud mehel diagnoositi lahtine tuberkuloos ja peale olla terve küla elanikud kontrolli saadetud. Tegu on tõesti karmi haigusega ja selle võib saada ka siis, kui nakatunu sulle peale köhib.

  1. Märts on tuberkuloosibakteri avastamise aastapäev (1882, Dr. Robert Koch). Ma ise seda päeva kuidagi eriliselt ei tähista. Postitus pole tingitud mitte sellest, et mul tuberkuloos oleks. Mulle lihtsalt meeldivad tähtpäevad ja tähistamine.
Sildid: #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*