Akismet nüüd statistikaga

Akismet: õiged tulemusedPaar päeva tagasi tuli välja kuulsa spämmifiltri, Akismet’i, uus versioon 2.2. Kohe peale seda uuendati see versioon 2.2.1. peale. Korraliku kodanikuna tegin loomulikult mõlemad uuendused ära.

Eile leidsin oma WordPress’i dashboardilt uudise, et Akismet näitab nüüd statistikat. Vaatasin oma blogis ringi ja ei miskit. Olin kurb. Õnneks selgus peagi, et asi oli selles, et ma lihtsalt ei märganud õigest kohast otsida. Kuna ma kasutan ekraaniruumi kokkuhoidmiseks Lighter Menus pluginat, siis ei pannud ma uut menüüpunkti lihtsalt tähele.

Akismet: UmbluuKui üles leidsin, siis esialgu oli rõõm suur. Kahjuks mitte kauaks. Numbrid, mida mulle näidatakse, näitavad aiateibaid Tallinn – Tartu maantee ääres või mõningaid muid, minu blogiga mitteseonduvaid numbreid.

Tavaliselt dashboardil näidatud number tundub mulle õigena, kasvab umbes sama kiiresti, kui palju Akismet rämpsu kinni püüab. Uus statistika näitab, et mul olla alates käesoleva aasta aprillist justkui 116 396 legitiimset kommentaari. Unistada ju võib, aga see number on kahjuks vale. Kinni peetud spämmi olla justkui 70 765 ühikut ehkki teisel lehel väidetakse, et hoopis 56 145.

Tegelikud arvud on nähtavad ülemisel ja uus Akismeti statistika alumisel pildil.

Ja kui nüüd veel mõelda, et mida paganat mul sellest statistikast kasu võiks olla... Kas ma peaksin kuidagi vähem spämmi ligimeelitavaid postitusi kirjutama või...

Sildid: #, #, #, #, #, #
One comment on “Akismet nüüd statistikaga
  1. Indrek ütleb:

    Ka mul jookseb koduleht just nimelt WordPressi mootori võimekal vahendusel.
    Akismet ei ole sisse lülitatud. Koduleht ju. Mingit modereerimse tahet ma samuti ei tunne. Kes soovib, see kirjutab. :D

    Aga tõstan oma käe ja annan igakülgse toe neile, kes vähegi selle nuhtlusega võidelda aitavad. Äärmiselt tüütu nähtus.

    Indrek

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*