Au ja kuulsus spämmeritele

AdvokaatEestimaisel internetiturundusemaastikul kasvab spämmi saatmine järjest enam ja enam. Tore on näha, et mõned inimesed selles suhtes ka midagi ette võtavad.

Üks suhteliselt uus koht on Spämmiblog kus Tõnu Samuel kodumaiste spämmerite autahvlit peab. Lisaks autahvlile majandab ta ka Postfix meiliserver tarkvara musta nimekirja mida iga soovija kasutada saab.

Mõnevõrra kauem on kurjamitega võidelnud Virgo Kruve, kes lehel veebimees.info samuti spämmeritele valu annab. Tema on nii karm mees, et avaldab koos saadud rämpsuga tihtipeale ka Äriregistri andmeid firmaga seotud isikute kohta ja Krediidiinfo võlgnevusi. Niisuguse tegevuse eest on talle lubatud ka pimedal tänaval peksa anda aga see pole teda heidutanud.

Mõlemad blogid on niisugused kohad, kust korralik firma oma andmed eemal tahab hoida. Tundub, et mõned spämmerid on vahest ka aru saanud, et niisugust kuulsust neil vaja pole, ja spämmimise lõpetanud.

Mõned tainapead ei reageeri see eest isegi sellele, kui meilis olevat "eemalda" linki klikkida ja / või neile kiri saata ja spämmisaatmise lõpetamist nõuda. Niisuguste firmade hulka kuuluvad näiteks Baltic Tours ja EMI EWT.

Õnneks lõpetab siiski suurem osa spämmereid peale sooviavaldust oma rämpsusaatmise ära ja nendega pärast muret enam pole.

Minu isiklikud kogemused, mida ma siin väljendan, käivad ühe firma üldaadressi, mitte mu isikliku meiliaadressi kohta. Firma aadressi spämmimist meil seadus ei keela ja teha pole suurt miskit peale rahvaalgatuse korras häbistamise ja loodetavasti tuleb igal oinal oma mihklipäev.

Sildid: #, #, #, #
4 comments on “Au ja kuulsus spämmeritele
 1. Celtic ütleb:

  Virgo Kruve (loe: haige inimene) veebimehe leht on täiesti naeruväärne. Näiteks on seal väga palju uudiskirju, mis valdavalt on siiski opt-in põhimõttel, ehk siis registreerunud kasutajad saavad uudiskirju. Minu enda leivaandja on samuti seal nimekirjas ja kuna ma ise haldan uudiskirjalisti, siis ei kujuta ette, mis motivatsioon oli tol haigel inimesel seda sinna toppida.

  Spämm on aga kole asi küll, mõelda vaid – keegi reklaamib sulle midagi, milleni sa võibolla muidu ei satuks. Tegelikkuses pole inimestel spämmkirjade vastu midagi. Vastumeelne ja ahastama ajav on hoopiski nende hulk. Ajab ikka vihale küll, kui päevas tuleb üks kiri sõbralt ja sada kirja spämmaritelt.

 2. Sven ütleb:

  Mh vaatasin ka Virgo ettevõtmist, aga kah tundus imelik, et seal päris korralikud uudiskirjad. Ei usu, et arst.ee suvalistele spämmi saadab, seal on ikka vaeva nähtud ja seda spämmida… ei usu. Ma arvan et keegi kurjajuur on Virgo emaili kurjasti kasutanud. Aga üldiselt toetan selliseid ettevõtmiseid.

  PS. dotnet.ee peab ka oma lehel mingit nimekirja.

 3. Aarne ütleb:

  Ma täitsa usun, et ka suured ja väärikad firmad võivad spämmida ja seda isegi peale korduvaid nõudmisi endale enam mitte kirju saata.

 4. Virgo Kruve ütleb:

  Teeksin väikse põhimõttelise paranduse. Nimelt spämmijate autahvel tegutses varem kui Tõnu hakkas seda kasutama. (Vastav info ka HV foorumi spämmi vastases teemas). Mul ei ole kahju idee laiemast kasutamisest, sest mida rohkem spämmijad on häbiposti pandud, seda parem.
  Vastuseks Celtic: ma tean, et oled minu patoloogiline vihkaja ja olen pidanud enda teisest blogist selliseid arvamusi kustutama ja selle tõttu ei ole sinu sõnad rohkem väärt kui pitsu jäetud pitsat kõnnitee veerel. Kui töötad spämmija juures, siis on antipaatia vastastikune.

  Sven: neid uudiskirju (ja näiteks BSA pakkumist F-Secure tootest) ei ole ma tellinud. Kui uudiste listi koostajad ei saada aadressi lisamisest selle kohast teavitust, siis võis tõesti ükskõik kes minu aadressi sinna lisada. Selles suhtes ei ole vahet, spämmi autahvlile saate ikkagi, sest jätsite tegemata olulise asja. Nimelt peaks uudiskirja tellimise järel tulema sellest kinnitav e-mail ja selles on siis sees kood soovi kinnitamiseks ning alles pärast seda hakkate saatma uudiskirju.
  Lähiajal läheb selle pärast sinna veel näiteks EAS just taolisel põhjusel.

  Lisan juurde, et selle spämmijate kirjade pärast on ähvardatud ka kohtusse kaevata aga järgnenud on mitu kuud vaikust.

  Lõpuks tunnustan ka Tõnu nimekirja postfix serverite põhiselt spämmijaid takistada, sest sain ise möödunud nädalal pika kõne, kus tahati taolise blokeeringu eemaldamist ja pärast selgumist, et mina seda blokeerimise nimekirja ei peagi, öeldi, et hea töö ja lubati edasi tegeleda sealt välja saamise lahenduste otsimisega. Ma muidugi jätsin ütlemata kelle poole otsesemalt peaks pöörduma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*