Elisa on vastik spämmer

KirikuhiiredAprilli lõpus saatis Elisa mu isiklikule e-mailiaadressile mingi lasteportaali pling.ee reklaami. Ma küsisin neilt vastu, et miks nad mulle niisuguse reklaami saatsid ja kustkohast nad mu aadressi said.  Nädala jooksul ma oma küsimusele vastust ei saanud ja seepeale kirjutasin vihase postituse MaSu tingimustes spämmivad ka väärikamad.

Järgmise reklaami sain juuni lõpus mingi rahvusmustriga läpaka kohta. Sellele lajatasin vastuseks Dukelupuse blogis oleva “standardvastuse“. Tundus, et mõjus. Vastuseks sain meilitsi vabanduse ja küsimuse, et kas mulle sobib, kui mulle rohkem teateid ei saadeta. Mulle see sobis ja lootsin, et sellega on asi lahendatud.

Ei läinudki kaua mööda, kui kõik vabandused ja lubadused olid unustatud ning 03.07 sain ma järjekordse teate selle kohta, et mingid ajakirjanikud ja keegi Kadi Toom sõidavad polaarjoone taha. Mis see minu asi võiks olla? Saatsin jälle korra eelpool viidatud “standardvastuse“. Sellel korral ei järgnenud Elisa poolt jällegi mitte mingit vastust.

Niisugust käitumist võiks oodata mingilt keldripoelt, mitte "Eesti ainsalt täissideoperaatorilt". Tõsiselt, meil on aasta 2009 mitte 1999. Tänapäeval peaks suutma aadressi oma andmebaasist eemaldada kui selleks on mitu korda soovi avaldatud ning kirjadele lihtsalt vastamata jätmine ei ole tänapäeval samuti moes.

Huvitav, et kui ma nüüd asja kohtusse annaks, et palju ma valuraha nõuda võiks...?

Sildid: #, #, #, #, #, #
7 comments on “Elisa on vastik spämmer
 1. drBarman ütleb:

  Võta spämmi läbilugemiseks ja kustutamiseks kulunud tööaeg (arvesta, et pidid iga tähe ükshaaval läbi veerima – 2 sekundit/täht ;)), lisa arvuti elektritarbimine ning protsentuaalne osa internetühenduse kuumaksust ning arvuti amortisatsioon. Väikse protsendi uute prillide rahast võid kah otsa keevitada.
  Moraalseid kannatusi meie kohtusüsteem paraku rahaliselt kompenseerima ei kipu, küll aga võid nõuda avalikku vabandamist ning oma advokaadikulude kinnimaksmist.
  Ah jaa, kui kohus peaks langetama otsuse sinu kasuks, kaeba kindasti edasi – kuni Euroopa Inimõiguste Kohtuni välja. Sealt saab võib-olla pappi ka ;)

 2. Aarne ütleb:

  Jõukaks vist ikka ei saa.

 3. drBarman ütleb:

  Jõukaks, nagu alati, saab sinu advokaat :)
  Kui seda raha reaalselt säästa tahad, ütle lihtsalt oma meilikliendile, et kohelgu Elisast tulevaid saadetisi kui spämmi. Ei mingit sõdimist, vihastamist ega ajaraisku enam. Võimalus, et nad sulle midagi tõsiselt asjalikku saadavad, on niigi kaduvväike.

 4. Henrik Aavik ütleb:

  Eesti keeles on halb komme kõik sünad kokku kirjutada ja nii ei ole aru saada milline sõna kogumit iseloomustab. Nii ka oled ilmselt mõistnud valest sõna “täissideoperaator” ehk siis mis sidet sa ootadki ainsalt operaatorilt kes on täis.

  Mul on hetkel nendega samuti suhtlemine pooleli. Ma ei viitsi blogida sellest, sest see on nii mõtetu. Arvel on rida mida ei ole tarbitud ja teenindusest suunatakse koduka sellele lehele, kus on öeldud, et mine teenindusse. Teisel ringil nõuavad, et ma näitaks neile välhavõtet. ELISA nõuab MINULT väljavõtet!!! Ja kui ma pakun, et ma koostan kirjutan neile käsitsi nimekirja kõnedest mida ma teinud ei ole, siis ka ei sobi. Uskumatu suhtluskultuuriga ettevõte. Pidevalt kordan endale, et rahu, tehniliselt teenus ju töötab jne.

 5. Tõnu ütleb:

  No ega see spämm nii tappev nüüd ka ei ole.

  Aga kui Elisast rääkida… Tahtsin nädala alguses telefonile akut osta – teenindaja lihtsalt ei viitsinud minuga suhelda. Ütles, et ega neil vist ei ole vajalikku akut.

  Küsisin, et kas on või ei ole ja kui on, siis millise mahtuvusega? Selle peale hämas ja hämas – ei viitsinud arvutist järele vaadata ega riiuli juurde vaatama minna.

  Kui lõpuks end tooli pealt lahti sai, siis lasi enam-vähem nagu nipsu, et ma pean talle kuhugi kapi juurde järele jooksma.

  Jutt veel erinevate akude mahtuvusest oli täielikult ulme valdkonnast.

  Jube ebameeldiv teenindus.

  Siis läksin kliendisõbraliku EMT teenindusse. Seal ootasin 45 minutit sabas, et teada saada, et akut ei ole. Minu nõudmise peale uuris ikka välja, et kust poest ma selle leida võiksin.

  Vahepealsel ajal kahest teenindajast üks läks suitsu tegema. Poes oli samal ajal kogu see minu oodatud 45 minuti vältel ~10 inimest sabas ja pooled järjekorranumbri võtjad tüdinesid ootamast ja läksid sootuks ära.

  EMT kliendina ja Telekomi väikeaktsionärina olen ikka jube pahane, et pakutavat raha vastu ei võeta ja kliendid teenindust peavad alandlikult nuruma.

 6. Aarne ütleb:

  Minu pahameelt ei põhjustanud mitte niivõrd paar saadud spämmikirja kuivõrd mu kirjadele mittevastamine ja katteta lubaduste andmine.

  Tööalaselt räägivad mul mõned masinad just Elisa mobiilsidet kasutades ja ma olen kvaliteedi ja töökindlusega rahul. Probleeme klienditeenindusega pole samuti olnud.

  Vilets klienditeenindus võiks olla üheks põhjuseks, miks asju hoopis e-poest osta.

 7. Tõnu ütleb:

  Aga kui e-poodidega Elisa teemat jätkata…

  Mine Elisa e-ppodi (nt http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/89) ja proovi sealt ostu sooritada.

  Saad 5 punkti kui ära teed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*