Lapsed tööle!

ParkimineÜhel päeval kirjutati Delfis, et lapsed müüvad tänaval Eesti Ekspressi ja teevad seda liiga pealetükkivalt. Vaesed õnnetud lapsed. Twitteris algatas selle teemalist vestlust Robin ja mõne aja pärast kirjutas Larko oma blogis, et Eesti on sotsiaalne arenguriik ja lapsed on sunnitud lehte müüma, mitte ei tee seda vabatahtlikult.

Targad mehed aga sellel korral ei saa ma nendega kuidagi nõus olla.

Minu meelest on meil siin Eestis niimoodi kombeks, et lapsed käivad suvel tööl. TPL ja EÕM on igale vanemale olijale tuttavad lühendid. Tegu pole mitte pere ülevalpidamise või mõne teise sotsiaalse probleemiga vaid pigem sellega, et lapsed tahavad iseseisvad olla ja ise oma raha teenida.

Mina käisin samuti lapsena suvel tööl ja seda juba palju varem, kui ma TPL ealiseks sain. Maal vanaema juures oli võimalus sovhoosi põllul maasikaid ja rabarbereid korjata ja just nii ma oma esimesed rublad välja teenisin.

Tänapäeval on asi muidugi keerulisem ja päris noored ja eriti linnalapsed muud tööd teha ei saagi, kui lehte müüa.

Minu enda tütar käis samuti Ekspressi müümas ja oli sellega väga rahul. Käis vabatahtlikult ja hea meelega. Seda kurba jutu vaestest lastest ma Delfist üles ei leidnud aga leidsin jutu, kus räägitakse, et lapsed tahavadki tööd teha ja raha teenida.

Nüüd on mu laps lehemüügi east välja kasvanud aga malevasse sellel aastal veel ei jõudnud. Kui kellelgi on mingit tööd 13a tüdrukule pakkuda, siis pakutagu!

Sildid: #, #, #, #, #
7 comments on “Lapsed tööle!
 1. Tõnu ütleb:

  Ostku omale külmakast, külmapatareid ja jäätist ning vanalinna müüma.

  Alginvesteering ~500.- – äkki vanemad toetavad intressivaba laenuga.

  Sammuke ettevõtluse teel astutud ja vean kihla, et ilusa ilmaga on päris hästi võimalik teenida.

  Lapse kohta vähemalt.

 2. Offf ütleb:

  Tõnu, ma miskipärast kardan, et sellist “äri” ei loeta seaduslikuks.

  Aga jah… vanasti sai ikka heinatööl käidud. Päris kenasti sai pappi. Eriti kenasti sai pappi hobusetallist sita rookimise eest. Vist suisa 25 rutsi päev, mis oli tollal hull papp.

 3. Larko ütleb:

  Minu sissekannet Sa küll refereerid väga ühekülgselt. Ma rõhutasin, et asi pole must-valge, kusjuures edastasin ka samu argumente kui Sa ise siin teed. Seepeale aga tõstsin esile asja kurvema külje, mille olemasolugi enamus kommenteerijates eirata tahab. Ei tea miks see nii tundlik küsimus peab olema, et on raske tunnistada, et kuigi väga päljude laste puhul probleemi ei ole, on ka neid kelle puhul see eksisteerib.

 4. Priit ütleb:

  Ma ei saa aru, millel see Larko arvamus, raske elu poolt Ekspressi müüma sunnitud lastest, põhineb. Enamus, keda mina olen näinud, on tavalised lapsed. Välisel vaatlusel pole klassikuuluvus tuvastatav. Mis noorusesse puutub, siis mõned saadavad oma lapsed juba 5-aastaselt lennukiga tallinnast üksi Kuressaarde, aga mõned ei käi veel 8-aastaselt ise poeski.

 5. Aarne ütleb:

  No vot mina kah ei usu, et mõni laps suurest rahapuudusest lehte müüks. Pudelikorjamine, mis on samuti legaalne, tooks küllap rohkem sisse.

 6. Tõnu ütleb:

  Offf’ile

  Ma arvan, et lastele intressita raha laenamine on ikka seaduslik.

  :)

 7. liisu ütleb:

  ma ei usu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*