Miks ma ei osta asju e-poest

Ettevaatust lõhkeaineMina olen e-poodidest tellinud arvutijuppe, lennuki-, laeva, bussi- ja ürituste pileteid ning raamatuid. Eile õhtul näiteks tellisin Surveymonkey.com lehel PRO konto. Igapäevane bussipiletki on mul ID-kaardi küljes ja ostetud läbi interneti. Ühtegi negatiivset kogemust e-poodidega pole senini olnud aga ikkagi eelistan ma pea alati tavapoodi.

Aga miks ma siis tavaliselt e-poodidest asju ei osta?

 • E-poest ostmine ei paku võrreldes tavapoega suurt mingeid eeliseid.
 • Tavaliselt, kui ma mõnda asja vajan, siis ma vajan seda kohe. Mitmepäevane või isegi nädalane tarneaeg ei ole lihtsalt sobiv.
 • Riiet ja jalanõud tahaks enne ostmist selga proovida. On küll võimalus mittesobiv hilp tagasi saata või ümber vahetada aga jällegi kaotan ma hunniku aega enne kui uue moeka asja selga saan.
 • Sama asi on mööbliga, ei  saa ju diivanit osta ilma, et ise järgi proovimata, kas seal ka mugav istuda on.
 • Suhteliselt kõrge transporditasu sööb ühe odava toote ostmise korral võimaliku soodsama hinnavahe ära. Siin võib asi muidugi selles olla, et ma tellin korraga liiga vähe asju.

Seda, et poe taga on petturid kes raha vastu võtavad ja kaupa ei saada, ma eriti ei karda. Ma usun, et kõik niisugused juhtumid ületavad meil uudisekünnise ning petupood pannakse lihtsalt kinni. Välismaa poodide puhul saab kiire otsinguga teada, et mida inimesed sellest poest arvavad ja kas tegu on ikka õige ja usaldusväärse asjaga.

E-poed õigustavad ennast niisuguste kaupade ostul, mida tavapoes ei müüda või mille valik on väike, näiteks minu puhul 46 number jalavarjud või mõned imelikud USB vidinad.

Küsisin ka kaasa käest, et miks tema ei e-shoppa. Vastuseks sain, et ta ei usalda eriti e-poode ja tahab samuti asju enne ostmist katsuda. Tegelikult tellib ta küll aegajalt välismaa e-poodidest orhideesid aga seda selle pärast, et Eestist pole neid kusagilt osta.

Samal teemal saad lugeda ka rauniste.eu blogis.

Sildid: #, #, #
6 comments on “Miks ma ei osta asju e-poest
 1. Martin ütleb:

  Kui see saladus ei ole, siis kust su naine orhideesid tellib, oleks endal ka äkki vaja.

 2. Aarne ütleb:

  Ma tõesti ei tea aga ma üritan teda veenda, et ta selle siin avaldaks.

 3. rauniste ütleb:

  Minul on isegi postkasti tulnud mingi lilleraamat, kust läbi e-poe sai asju tellida. Nimi hetkel meelde ei tule.

 4. Aarne ütleb:

  Shop.schwerter-orchideenzucht.de on see koht, kust mu kaasa orhideesid tellib. Ta teeb koos kaaslillemaniakkidega ühistellimusi et transpordikulusid jagada (40 EUR).

 5. offf ütleb:

  mina just tellisin louis.de-st sadulakotid. Eesti kaupmees tahaks motovärgile kangesti 300% otsa keevitada.

 6. lipelgas ütleb:

  tegelikult ei ole see viimane aarne antud viide päris täpne, sest see ei ole mitte ainumas koht, kust orhideesid tellitakse. aga maniakid kogunevad kodukauniks foorumis (ma loodan, aarne, et sa seda reklaami pahaks ei pane) ja seal on kogu info olemas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*