Nordea petturite ründe all

Nordea petukiriSain eile õhtul kirja, mille saatjaks oli märgitud investigation - num6960567930970ib @ nordea . com. Kirja sisu näeb kõrvaloleval pildil klikkides. Mikskipärast arvas Pegasus Mail, et see kiri on spamm ja liigutas selle ka vastavasse folderisse.

Kirjas paluti mul lahkesti klikkida järgmisel lingil

www.nordea.com/sitemod/session4732203/client.aspx

Sellel lingil klikkides avati tegelikult hoopis see veebileht:

www.nordea.com.sitemod.session24042080.reuser.hk/client.aspx/

Pegasus Mail'i hoiatusTähelepanelik lugeja märkab, et link, mis peaks viitama nordea.com lehele viib tegelikult reuser.hk lehele. Äkki on tegemist pettusega?

Eile õhtul oleksin ma veel võinud kurjamitele kergeks saagiks olla, aga täna hommikuks on mu Pegasus Mail nii targaks saanud, et hoiatas mind peale lingile klikkimist, et see URL on blacklistis ja kas ma ikka tahan seda brauseris avada. Samuti hoiatas Firefox mind, et tegu on teada-tuntud paha lehega ja kas ma ikka tõesti tahan seda vaadata. Eile õhtul niisuguseid hoiatusi veel ei näidatud.

Firefox'i hoiatusÕnneks jõudsin oma paroolid juba eile õhtul kõik ära sisestada. Kuna ma ei ole Nordea klient, siis selle paroolide osa pidin ma kahjuks ise välja mõtlema. Peale (vale)andmete sisestamist ja "Confirm"nupu vajutamist suunati mind Nordea.com esilehele.

Samal teemal: Nordea, Postimees ja Delfi.

Lisan siia veel tsitaadi Nordea lehelt:

Palume klientidel meeles pidada, et Nordea ei palu kunagi e-posti teel avaldada oma kasutajatunnuseid, paroole, krediitkaardi numbreid või muud salajast informatsiooni.

Tsitaadis võib sõna "Nordea" asendada ükskõik millise teise panga või muu asutuse nimega ja see kehtib ikka. Mitte ükski arukas inimene ei saada lihtsalt küsimise peale oma paroole mailiga ja ei sisesta neid kõiki korraga ühelgi veebilehel.

Igaks juhuks lisan veel hoiatuse, et petturitega lollitamine ja spämmikirjades linkide klikkimine on ainult neile, kes tõesti teavad, mida nad teevad. Kes päris kindel pole, peaks niisuguse kirja parem ära kustutama.

Sildid: #, #, #, #, #
2 comments on “Nordea petturite ründe all
  1. Lembit ütleb:

    Siia juurde sobib viidata kuu alguse uudist, et üks Rootsis süüdi mõistetud Nordea-pettur pabistab nüüd oma elu pärast. Mehele mõisteti 1 aasta ja 9 kuu pikkune vangistus + pagendus. Mees on nüüd pagenduse otsuse edasi kaevanud, sest kardab, et kui peab Rootsist lahkuma, tapavad vene mafioosod ta ära. Koos kaaslasega õnnestus neil Nordea klientidelt välja petta 95 000 eurot, asja taga olla olnud vene maffia. Peale vahelejäämist soostusid need rootslased politseiga koostööd tegema, mispeale olla venelased neid ähvardanud. Pagenduse otsuse tühistamist kõrgema kohtu poolt peetakse äärmiselt vähetõenäoliseks.

  2. Vali Dool ütleb:

    Muuseas kõik arvavad nii ja siis ükskord kui on aeg oma andmes sisestada lihtsalt teevad seda nagu masinad. Minuga juhtus nii näiteks see nädal, kui installisin omale Joost nimelise tarkvara. Seal sees ta lihtsalt järsku küsis mu IM andmeid ja ma andsin oma gmaili accoundi. Olingi siis klõps onlines kui mul järsku jõudis kohale mis tegin, andsin komandale osapoolele lihtsalt oma mailiparooli. Nüüd jääb vaid loota. Ma ei usu, et nad seda halvasti kasutavad, õpetlik mulle oli just see masinlikkus millega ma selle info sinna sisestasin. Meenub kuidas ma mõnitasin neid kes ühte portaali oma MSN andmed sisestasid mispeale siis kõik listisolijad hakkasid selle koha pakkumisi saama sinu soovitusena. Brrr.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*