Firefox: viimati suletud tab’i taastamine

Piltmõistatus: leia pildilt peidetud sõnumKui sa Firefox'is kogemata mõne vajaliku tab'i kinni paned, siis ei ole kõik veel päästmatult kadunud. Vajutades lihtsalt ctrl+shift+t teeb Firefox selle tab'i jälle lahti.

Igati asjalik võimalus mu meelest. Ehkki, normaalne inimene ju arvuti taga istudes mõtleb enne iga klikki ja klahvivajutust, et milleks seda nüüd vaja teha on, aga ikkagi vahest võib juhtuda. Näiteks klikid endale mingilt lehelt arutu hulga tab'e laht, vaatad ühe üle ja tahad selle ctrl+F4 vajutades kinni panna. Kuna esialgu tundub, et Firefox ei reageeri, siis vajutad teist korda veel. Kui Firefox reageerima hakkab, siis sulgeb ta mitu tab'i.

"Tab" on üsna kole sõna, mida kirjapanduna kasutada, aga ühtegi paremat ma ka ei tea. Eesti keelde on seda tõlgitud kui "sakk", aga see pole justkui päris see.

Sildid: #, #, #, #
8 comments on “Firefox: viimati suletud tab’i taastamine
 1. ML ütleb:

  Huvitav.

 2. ssass ütleb:

  kuna mul on hunnik pluginaid, siis ei tea, kas põhjustas mõni neist sellise võimaluse või on see ka “puhtas” FF-is võimalik – et neid suletuid kaarte/tab’e/sakke saab avada ka menüüst valides ajalugu->hiljuti suletud kaardid..
  kui see võimaLus pärineb mõnest pluginast, siis kõige enam panustaksin oma pluginatest just ‘tabbrowser preferences’ele’

 3. Aarne ütleb:

  Tegemist on siiski Firefoxi standardse omadusega. Lihtsalt klaviatuurilt on mõningaid asju kiirem ja mugavam teha, kui kusagil menüüdes surfida.

 4. Don Zoomik ütleb:

  Ma ei mäletagi, kust see külge jäi, aga kasutan sõna “paan.” Ja inimesed saavad aru, enamasti.

 5. Bock ütleb:

  Mul selleine probleem, et ainuke asi mis mind veel Opera küljes kinni hoiab on see, et Operas on klahvide Z ja X all vastavalt Back ja Forward. Väga mugav omadus kuna vasak käsi (mis hiirt ei liiguta) lebab enam-vähem täpselt nende klahvide juures.
  Ehk oskad öelda, kas FireFox-is on ka võimalik need klahvid vastavalt ära defineerida?

 6. Aarne ütleb:

  Plugina abil peaks saama. Loe näiteks siit.

  Minule niisugused üheklahvilised hotkeyd ei meeldi, sest mulle meeldib hoopis “Search as you type” funktsiooni kasutada.

 7. kroku ütleb:

  Märtsi algupoole ilmus eestikeelne Internet Explorer 7. Seal on tab’i vasteks vahekaart.

  Windows XP hoolduspaketi SP2 Windows Internet Explorer 7 keeleliidesepakett (LIP) – http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=a5b1cbd5-88c2-4274-a445-33bf1e9f8353&displayLang=et

 8. aa ütleb:

  võib ka vajutada hiire parema nupuga kaartide (tabide) ribal ja valida Tühista kaardi sulgemine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*