Saatsin ennast Brüsselisse

Valitavad kandidaadidKristjan in Tallinn™ blogist lugesin, et temal on häda Reformierakonna kampaania raames enda Brüsselisse saatmisega kui ta Firefoxi kasutab. Proovisin minagi ja sain kohe esimesel katsel hakkama, ehki mind Firefoxi kasutajana korduvalt hoiatati, et võib miskit jama tulla ja ja asi ei pruugi õnnestuda.

Minu meelest on tegu toreda ideega kus inimesed saavad tavapärasest keskkonnast erinevas kohas ID-kaardi kasutamist proovida.

Mingit ohtu ma niisuguse kohas ID-kaardi koodide kasutamisel ei karda aga enne allkirjastamist soovitaksin kasutustingimused läbi lugeda. Kampaanias osaledes annad sa õiguse oma meiliaadressile kampaaniaga seonduvat infot saata aga samas jääb sulle õigus see luba alati tagasi võtta.

Need, kes arvavad, et reformikad korjavad niimoodi endale võltshääli, peavad kahjuks pettuma: hääletada saab iseenda, oma naabri, oma sõbra ja "Euroopa tasemel tegija" poolt (esimene, pisike  pilt).

Olen jõudnud oma valiku allkirjastamiseni:

Anna digiallkiri

Valmis. Olen ennast registreerinud:

Saatsin ennast Brüsselisse

See postitus ei ole seotud sellega, et ma mõnda erakond kuuluksin või mõnda neist eriliselt toetaksin. Kui oled mu blogis Reformierakonna reklaame näinud, siis need on siin puhtalt ärilistel kaalutlustel - ma saan nende näitamise eest reklaamifirmalt raha.

Sildid: #, #, #, #, #
9 comments on “Saatsin ennast Brüsselisse
 1. margo ütleb:

  Eriti innovaatlilisi, ehk Mobiil ID kasutajad aga Brüsselisse ei saadeta :-)

 2. Aarne ütleb:

  Keskmiselt innovatiivsed, kirjaoskajad ja ID-kaardi kasutajad, saavad osaleda. Äärmuuslased, kes pliiatsit ei kasuta või mobiil-ID kasutajad peavad oma kvalifikatsiooni vastavalt tõstma või langetama.

 3. Validool ütleb:

  Mul ka sama jama, ei ole idkaarti nii ammu kasutanud, et ei mäleta koode peast. Kuskil ilmselt siiski on kirjas. Muidu tuleks sinuga kaasa küll. Ma isegi ei põe, et nad seda maksumaksja raha eest teevad – niikuinii nad kutsuvad sinna igast suvalisi, parem siis juba kui mina üks neist olen :)

 4. mati ütleb:

  nendel valimistel ei saa mobiil-ID-ga hääletada, selle pole ka antud hääletusel seda võimalust.

 5. Mrt ütleb:

  Mainiks ära fakti, et Brüssel ja Belgia üldse on euroopa kõige igavam linna üldse.

 6. Validool ütleb:

  To mati: Oh, ma ei teadnud :( Süüdistan EMT-d, kes ei ole jaganud oma mobiil-ID teadmist teistele ja nii on asjast kujunenud mingi niššiasi.

  To Mrt: Ei pruugi, kui kesklinnast välja saad. Olen kuulnud tuttavatelt, et neegrite linnaosas on väga rajud peod maha peetud.

 7. villy ütleb:

  V: elisal tuleb mobiil-id veel sel suvel, rääkisin nende ninamehega. ja brüsseli koha pealt nõustun mõlema eelkommenteerijaga – see on tõepoolest kohutavalt igav linn, mille annab siiski põnevaks juua.

 8. Tõnu ütleb:

  Tahtsin ka Brüsselisse, aga ei suutnud müürist läbi murda: IE ei näita allkirjastamise lehekülge :(

 9. itimati ütleb:

  vot nüüd on asi, millest kirjutada:

  http://www.keskerakond.ee/tulumaks/

  ei ole neil oma saidil serti (ise serdi teind). peale audentimist akna sulgedes ja uuesti minnes öeldakse et oled juba hääletanud.. lisaks copy paste reformi tingimustest. digiallkirjastamine jäi proovimata :( ei saa, sest mu isikukood juba neil kirjas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*